Rose: "Lisedeyken, Michael Jordan'ın evine gitmiştim"

Detroit Pistons yıldızı Derrick Rose, lisedeyken Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın Highland Park rezidansını ziyaret etme hikayesini Instagram'da paylaştı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Abone Ol
Rose: 'Lisedeyken, Michael Jordan'ın evine gitmiştim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Nisan 2020 15:36
Detroit Pistons yıldızı Derrick Rose, lisedeyken Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın Highland Park rezidansını ziyaret etme hikayesini Instagram'da paylaştı.

Rose, Jordan'a en sonunda teşekkür ettiği videoda, şu ifadeleri kullandı:

"Basketbol oynadığım için, Chicago'nun her iki tarafını da görebildim. Chicago'da, basketbol bir kültürdür, bu yüzden bir ağırlık taşır. Bu yüzden lise ikinci sınıftayken, (Jordan'ın oğulları) Jeffrey ve Marcus tarafından, MJ'in evine davet edilmiştim."

Rose, kendisini en çok etkileyen şeyin, ziyareti sırasında Jordan'ı, kişisel olarak çok fazla etkileşimde bulunmasa bile yakından gözlemlemek olduğunu söyledi:

"O sırada ben oradayken her saniye onu izlemiştim. Tüm zaman boyunca onu seyrettim. Bir baba oluşunu izledim, çöpü çıkarmasını, hiç göremeyeceğimi düşündüğüm şeyleri izledim. Ama bu fırsatı yakalamıştım."

"BEN DE O YAŞAM TARZINI EDİNECEKTİM"


2020'ye kadar, bu anılar Rose'u terketmemişti:

"Beni eve bıraktıklarını hatırlıyorum ve odamdayken TV kapalıydı, ve duvarımdaki boyaya bakıyordum, çünkü bundan birkaç ay önce odamı maviye boyamaya çalışmıştım ve boya işi çok kötüydü. Ve Mike'la tanışmadan önce her şeyin kötüye gideceği hissiyatına sahip olduğumu hatırlıyorum, gençken, hayatımda hep kazandığım için böyle olacağını düşünmüştüm."

"Onlarla tanıştıktan sonra, o eve gittikten sonra, uğursuzluk hissi gitmişti. Olmaz dedim. O yaşam tarzını edinecektim. Annem iyi yaşayacak. Ne yapmam gerekiyorsa yapmalıyım. O gece kendime bunu kendime görev edineceğime söz vermiştim. Ve bunu görmemle, MJ bana bu fırsatı verdiğinde, hayallerimi gördüğüm şeyden tezahür ettirmeme izin verdi. Yani, bunun için teşekkür ederim, MJ."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ