Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rose: "Adım, Kobe Bryant ile anılsın isterim"

Detroit Pistons guardı Derrick Rose, Yılın Altıncı Adamı ödülünü kazanma ihtimali sorulduğunda, efsane oyuncu Kobe Bryant'a atıfta bulundu.

Haber; Sporx.com
Detroit Pistons guardı Derrick Rose, Yılın Altıncı Adamı ödülünü kazanma ihtimali sorulduğunda, efsane oyuncu Kobe Bryant'a atıfta bulundu.

Eski MVP Rose, şu anda 17.8 sayı (%49.0 şut isabeti), 2.3 ribaund ve 5.8 asist isabetle oynuyor ve Yılın Altıncı Adamı ödülünün en büyük adaylarından biri olarak görülüyor.

Son zamanlardaki dirilişi hakkında konuşması istendiğinde, Rose Los Angeles Lakers efsanesi Bryant'dan ilham aldığını itiraf etti:

"Dediğim gibi, önemli olan uyum sağlayabilmek. Bu durum, bu tarza ve lige adapte olduğumu gösterir. Her zaman örnek aldığım kişi Kobe [Bryant]. Onunla adım geçsin istiyorum. Olabildiğince uzun yıllar oynamaya çalışıyorum. Onun her jenerasyon ve oyun tarzına uyum sağlaması ve oynaması, büyüklüğünü gösteriyor. İnsanlar beni düşündüklerinde, kariyerimi düşünmelerini ve farklı şekillerde oynayabileceğimi görmelerini istiyorum."

Rose daha sonra bu sezon muhtemel olarak Yılın Altıncı Adamı ödülünü kazanma hakkında konuşmaya devam etti:

"Bana verirlerse, sorun yok. Ama benim işim hala basketbol oynayabileceğimi göstermek. Bir gün şampiyonluk kazanmak istiyorum. Kazandığım başarılar güzel. Ama bireysel ödüller benim hedefim değil. Kazanmak hedefim."