Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rosas, Towns'ın "memnun olmadığı" iddialarını tartıştı!

Minnesota Timberwolves basketbol operasyonları başkanı Gersson Rosas, Timberwolves'un durumu ve Karl-Anthony Towns'ın geleceği ile ilgili konuştu.

Haber; Sporx.com
Minnesota Timberwolves basketbol operasyonları başkanı Gersson Rosas, Timberwolves'un durumu ve Karl-Anthony Towns'ın geleceği ile ilgili konuştu.

Towns'ın, Timberwolves'un durumundan memnun olmadığına dair iddialar, bir süredir dolaşıyordu.

Rosas'ın ayrıntılı açıklamaları şu şekildeydi:

"Biliyorsunuz, gerçek şu ki, neleri kontrol ettiğimizi biliyorum ve bunlar da bu organizasyonda ve bu binadadır. Yaptığımız her şey Karl'ın olabileceği en iyi oyuncu ve olabileceği en iyi kişi olmasına yardımcı olmak. Bunu gerçekten takdir ettiğini biliyorum."

"Gerçeklere baktığınızda, en iyi sezonunu geçirdi. Olduğu kişiyi ve asıl olayını tamamen optimize ediyoruz. Onu bir oyuncu ve bir lider olarak elinden gelenin en iyisi olması için cesaretlendiriyoruz. Burada olabileceği en iyi oyuncu olmasını sağlamak için, etrafında inşa ettiklerimizle bir şeyler yapma potansiyelimiz var. Bu, en iyi organizasyon ve sahada olabileceğimiz en iyi takım olmamızı sağlayacak."

"GÜRÜLTÜ, HER ZAMAN OLACAKTIR"

Rosas, Towns ile ilgili söylentilerin garanti edilmediğini ve doğrulanmadığını şu şekilde açıkladı:

"Burada başarılı olmak için her kaynağa sahip olduğumuz bir takım sahibi ve lider grubumuz var. Draft ya da serbest oyuncu dönemi olsun, buradaki kısa görev sürem boyunca yolun her adımında agresif davrandık. Bu yol boyunca zorluklar olacak, ancak aynı mentalitede olduğumuza ve burada başarılı olmak için her seviyeden tam bir bağlılık olduğuna son derece eminim."

"Kovaladığınız şey ne olursa olsun, her zaman bir gürültü olacaktır. Ne yazık ki bu gürültü garanti edilmemiş veya doğrulanmamış olmasına rağmen, bizim burada bir şampiyonluk organizasyonu kurma hedefimizden uzaklaştırmamıza izin vermeyiz."