Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rondo: "Davis söylentileri, Lakers'ı psikolojik olarak etkiledi"

Rajon Rondo, Anthony Davis'le ilgili süregelen söylentilerin Los Angeles Lakers'ın sezonunu psikolojik olarak nasıl etkilediğini anlattı.

Haber; Sporx.com
Rajon Rondo, Anthony Davis'le ilgili süregelen söylentilerin Los Angeles Lakers'ın sezonunu psikolojik olarak nasıl etkilediğini anlattı.

Bleacher Report'tan Ric Bucher ile konuşan Rondo, söylentilerin takım arkadaşlarının zihniyetini bozduğunu söyledi:

"O kadar yüz yüze değildiniz, sekiz farklı olay yaratan ya da önerilen takas paketlerinin her birinde isminiz vardı. Instagram'daki her gönderide adınız geçiyordu. Yani, psikolojik olarak, muhtemelen çok zorladı. Takımdakiler 'Kendimi kanıtlayayım ki takas edilmeyeyim' veya 'Beni her türlü takas edecekler' gibi şeyler hissetmiş olabilirler. Her maçta bu adamların ne düşüneceğini bilmiyordunuz: 'İki gün içinde beni takaslayacak olan bu organizasyona her şeyimi vermeli miyim?'"

Rondo, takas söylentilerinin ekipteki veteranları bile etkilediğini belirtti:

"Bazı yaşlı adamlar bile etkilendi. İsim veremem, ama All-Star molasından hemen önceki Atlanta maçında biriyle benchte oturduğumu ve adamın maç sırasında durum hakkında kötü bir şekilde konuştuğunu hatırlıyorum. Ben de 'At bunu kafandan. Bu iş bitti. Başaracağız. Veteranlar olarak önümüze bakmalı ve gençlerin odaklandıklarına odaklanmamalıyız. Örnek olalım' demiştim. Bu konuda endişeli bir veteran görmek biraz çılgınca."