Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Rondo: "Bulls, kazanmak için uğraşmıyor"

New Orleans Pelicans point guardı Rajon Rondo, geçtiğimiz sene üyesi olduğu Chicago Bulls ekibinin "Kazanmaya uğraşmadığını" söyledi.

New Orleans Pelicans point guardı Rajon Rondo, geçtiğimiz sene üyesi olduğu Chicago Bulls ekibinin "Kazanmaya uğraşmadığını" söyledi.

Bulls'u playoffların ikinci turuna taşıyabileceğini düşünmüş olan Rondo, buna rağmen takımın kendisini uzun bir süre boyunca tutacağından emin olmadığını da ekledi.

"Beni en başından serbest bırakacaklarını düşündüm. Düşüncem ve sezgim bu yöndeydi. Özellikle sezonun sona erme şekline baktığınızda 'Tamam, şimdi Rondo'dan kurtulalım.' dediklerini düşündüğünüzü sanmıyorum. Yönetimdeki şahıslar zekidir. Belli zamanlarda ne söyleyeceklerini bilirler."

"Ama draft gecesinde ligin en iyi oyuncularından birini takasladınız. Yani durumun ne yönde gittiğini az çok anlamışsınızdır. Sanırım kazanmak için uğraşmamaya karar verdiğinizde bunlar oluyor."

3 Mayıs tarihinde, takımın yönetici yardımcısı John Paxson, Rondo'nun 13.4 milyon dolarlık takım opsiyonunu kullanacaklarını, yani kendisini takımda tutmayı düşündüklerini söylemişti. 30 Haziran'da, Jimmy Butler'ın takasından sekiz gün sonra, Bulls Rondo'yu serbest bıraktı ve bu sezon kendisine yalnızca 3 milyon dolar ödeyecek.
7/24 NBA TÜRKİYE