Sporx Extra Arama Logo

Ronaldinho'nun "Barcelona'da oynasın" dediği Coutinho, 150 milyon euro eder mi?Liverpool'un yıldızı Coutinho, sezon başında Barcelona'nın kapısından dönmüştü.

"Her zaman söylediğim gibi, Barcelona tarafından teklif almak çok büyük bir onurdu, oraya gitmek istemiştim" itirafında bulunmuştu. 

Transfer gecikmeli de olsa Ocak ayında gerçekleşmek üzere; Barcelona, Coutinho'nun transferi için Liverpool'a 150M€ ödeyecek, Coutinho ile de 5 yıllık sözleşme imzalayacak olan Barça, Brezilyalı futbolcunun hesabına 60M€ transfer yapacak.

Transfer için birçok kişi söz aldı. Önce neler dedileri onları bir hatırlayalım

RONALDINHO

"Böylesine yetenekli bir futbolcuyu Barcelona forması altında görmek çok isterim. Oyun sistemi, takıma çok uyuyor. Coutinho'nun oyununu çok beğeniyorum. Böyle yetenekli oyuncular sayesinde Brezilya'nın sıradaki Dünya Kupası'nı kazanma şansı var"

EMRE CAN

"Coutinho kadar yetenekli bir futbolcu hiç görmedim. Her şeyi yapabiliyor. Topla beraber harika işler yapıyor. Onun karşısında durabilmek çok zor. Gol atıyor, şut atıyor, Herkes, onun ne kadar harika olduğunu biliyor. Onunla beraber aynı sahada bulunup aynı takımda oynadığım için çok şanslıyım"

JOSE MOURINHO

"Pogba, tarihin en pahalı transferi olarak kalsaydı, Coutinho 110 milyon euro'ya Barcelona'da olurdu. Ancak, şimdi insanlar her şeyi 222 milyon euro'ya göre düşünmeye başladı"

BARCELONA CEO'SU OSCAR GRAU

"Coutinho ya da başka bir oyuncuyu devre arasında kadromuza katmak için finansal olarak hazırız. İstediğimiz, mümkün olduğu kadar yarışmacı bir kadro ortaya çıkarmak. Oyuncu satmasak bile, oyuncu transfer etmeye çalışacağız. Şu anda finansal olarak elde ettiğimiz rakamlar, dünyadaki herhangi bir kulübün rakamlarından daha yüksek. Dünyadaki başka hiçbir takım, hatta NBA ya da NFL'de bile bu kar oranlarına yaklaşan takım yok"

COUTINHO'NUN PERFORMANSI

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın