Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rockets GM'i Morey: "Evet, favori biziz"

Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey'e göre, Houston Rockets, bu sezon Batı Konferansı'nın favori takımı.

Haber; Sporx.com
Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey'e göre, Houston Rockets, bu sezon Batı Konferansı'nın favori takımı.

Rockets, Morey'ye göre "1. sıra için şansını deneyecek."

Houston'ın genel menajeri Morey, Batı Konferansı yarışı, Russell Westbrook, Mike D'Antoni'nin sözleşmesi, lüks vergisi ve daha fazlası hakkındaki soruları yanıtladı. Morey ayrıca, James Harden'ın yeni All-Star takım arkadaşı Russell Westbrook'un yanında başarılı olacağından emin olduğunu da ekledi:

Houston Chronicle'da yer alan röportaj şu şekildeydi:

- NBA Ödül Töreni'ndeki kırmızı halıda, Rockets'ın Batı Konferansı'nın favorileri olması gerektiğini söylediniz. Bu, Clippers'ın hamlelerinden, Lakers'ın ilavelerinden ve sizin Russell Westbrook'la olan anlaşmanızdan önceydi. O zamandan bu yana ligdeki tüm değişikliklerle, şampiyonluk şansınız beklentilerinizle nasıl karşılaştırılıyor? Hala favori misiniz?

Morey: "Evet. Favoriyiz. Fakat her zamanki gibi, çok zorlu bir rekabet var: Clippers, Lakers, Utah. İnsanların muhtemelen hala Golden State'i küçümsediğini söyleyebilirim. Onlara sağlıklı bir saygımız var. Ama 1. sıra için şansımızı deniyoruz."

"RUSSELL WESTBROOK BİR SİLAH"

- Russell Westbrook'u Chris Paul'dan daha iyi yapan şey nedir?

Morey: "Onu Chris Paul ile karşılaştırmazdım. Bunu yapmamız gerektiğini sanmıyorum. Russ'ı bizim için gerçekten iyi bir oyuncu yapan şeyin bir silah olması olduğunu söyleyebilirim. Açıkçası, atletizmiyle playofflarda oyununu yükselten bir adam. Fazladan teçhizatı olan bir adam. Hızlı hücumlarda bir silah. Ribaundlarda bir silah. Anında uyum sağlanabilen bir adam. Heyecanlıyız."

- Sık sık Chris Paul'un iyi yaşlanmasını beklediğinizi söylemiştiniz, çünkü patlayıcı atletikliğine güvenmiyordu. Ama Russell Westbrook öyle. Bunu akılda tutarak, Westbrook, dört yaş daha küçük olduğu için şampiyonluk penceresini tahmin edilebileceği kadar genişletiyor mu?

Morey: "Chris'in kariyerinin ilerilerinde çok iyi olacağını düşünüyorum. Genellikle, Hall of Famer'lar bir yolunu bulurlar. Yüksek IQ ve bunun gibi şeylere sahip olanlar daha uzun süre dayanırlar. Russ ve James (Harden) ve Eric (Gordon), hepsi en verimli döneminde, hepsi 30'unda. Yaşlanmayla ilgili bazı konular şu anda büyük bir soru değil."