Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rockets, D'Antoni'yi takımda tutmaya devam edecek

Houston Rockets, 2019-20 sezonunda dört yıl süren sözleşmenin son yılına girecek koç Mike D'Antoni'yi başantrenör olarak takımda tutacak.

Houston Rockets, 2019-20 sezonunda dört yıl süren sözleşmenin son yılına girecek koç Mike D'Antoni'yi başantrenör olarak takımda tutacak.

Takım sahibi Tilman Fertitta, "Mike gelecek yıl koç olacak. Benim için başarısız biri değil. Bu sadece bir medya terimi. Bunlar medyada konuşulan şeyler." şeklinde konuştu ve şunları da ekledi:

"Mike 69 yaşında olacak (önümüzdeki Mayıs ayında) ve henüz ne yapmak istediğini tam olarak bilmiyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Mike ile oturacağız ve konuşacağız. Gelecek yıl ekibimizi daha iyi hale getirmekle daha çok ilgileniyoruz. Mike burada olacak. Mike'ı severim. Bence çok iyi bir koç. Oyuncular onun için oynamaktan hoşlanıyor. Bana sürekl, serbest oyuncuların takım sahibinin ve koçun kim olduğunu bilmek istediği söyleniyor. Mike ve ben birlikte iyiyiz. Umarım kazanmaya devam edeceğiz ve uzun süre burada kalacak."

Fertitta'ya, D'Antoni'nin bir şampiyonluk koçu olduğuna inanıp inanmadığı da soruldu:

"Bilmiyoruz. Benim bir Şampiyonluk takımı sahibi olup olmadığımı da bilmiyoruz."