Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Roberts: "Oyuncuları eleştiriyorsan, takımı da eleştir"

Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği'nin (NBPA) genel müdürü Michele Roberts, The Undefeated'a, oyuncuları takas etmeye karar veren takımlar ile takım değiştirmeyi seçen oyuncuların arasında, nasıl algılandığıyla ilgili bir "çifte standart" olduğuna inandığını söyledi.

Haber; Sporx.com
Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği'nin genel müdürü Michele Roberts, The Undefeated'a, oyuncuları takas etmeye karar veren takımlar ile takım değiştirmeyi seçen oyuncuların arasında, nasıl algılandığıyla ilgili bir "çifte standart" olduğuna inandığını söyledi.

Roberts'ın açıklamaları şu şekildeydi:

"Birini eleştirmek istiyorsan, iki tarafı da eleştir. Bu hamleyi yapmak için kararlar veren bizler, yaşamınızın ortasında yerinizi değiştirmek zorunda kalacağınızın nasıl bir his olduğunu bile düşünmek gerçekten şaşırtıcı. Ama içinde bulunduğumuz iş bu."

"Hiç kimse bu tür hamleleri tamamen istemsiz yapmanın nasıl bir şey olduğunu düşünme konusunda çok fazla zaman harcamıyor gibi görünüyor. Oynamak ya da oynamamak için gönüllü oluyorsun. Ama, evet, halen durum buysa, oyuncu bunu içine atma zorundaysa, takım da aynısını yapmalı."

"OYUNCUYU HAŞLIYORUZ, TAKIMI HAŞLAMIYORUZ"


Bu yaz, Anthony Davis ve Paul George, sırasıyla Los Angeles Lakers ve LA Clippers için takımlarından takas talep ettikleri için eleştirilmişti.

Ancak Houston Rockets, Chris Paul'u gönderdiğinde çok az eleştiri almıştı.

Roberts'ın ifadeleri şu şekilde devam etti:

"Hiç kimse, bir takım bir adamı, özellikle bir aile adamını titizlikle takasladığını neler olacağı ve onun üzerindeki sonuçları hakkında hiçbir şey söylemedi. Bir oyuncunun yer değiştirme kararını eleştirmek için çok zaman harcıyoruz, ama bir takımın bir oyuncuyu yollama kararıyla ilgili düşünmek için zaman harcamıyoruz."

"Şimdi, ikisinin de kötü olduğunu düşünmüyorum. Bir takımın sizinle işlem yapma hakkı varsa, bu iş böyle ilerler. Benzer şekilde, bir oyuncunun ayrılma hakkı varsa, bu da aynı şekilde gider. Takım oyuncuyu takas etmek istemiyorsa, etmez."

"BİREYSEL ÖZGÜRLÜK DAHA MI AZ ÖNEMLİ?"


Roberts, oyuncuların farklı bir standarda tutulduğuna inanıyor.

"Takım sahiplerinin bazı hakları olduğu ve oyuncularının böyle hakları olmadığı şeklinde bir algı var. Demek istediğim, bazı seviyelerde, oyuncuları insanlar yerine mülk olarak görmeye devam etmemiz talihsiz bir şey. Bunun sonucunda, bir şekilde oyuncunun kişisel özgürlüğünden daha çekici görünen mülk haklarınızı kullanırken bir esnekliğe izin verirsiniz."

"Mülkiyet olduğunuzu, takımın mülk olduğunu ve mülkümü istediğim gibi yönetebildiğime dair hala bir algılamam dışında, çözemiyorum. Mülkiyet haklarının önemli olduğunu düşünüyorsanız, bireysel özgürlüğün o kadar önemli olmadığına inanmanızı düşünüyor olabilirler mi? Benim görüşüme göre, daha önemlidir. Neden olduğunu bilmiyorum ve bunun nedeni ırk ve sınıf ve bazı şeyleri içeren bazı sorunlar olduğu için olabilir, ancak bunun neden olduğunu bildiğimi bilmiyorum. Sadece olduğunu biliyorum."