Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Roberts: "Maaşların kesilmesi konusunda, NBA ile anlaşmadık!"

NBPA (Oyuncular Sendikası) genel müdürü Michele Roberts, sendikanın NBA ile, aşı olmamış oyuncuların maç kaçıracaklarından ötürü maaşlarından kesileceği konusunda anlaştıklarına dair haberleri yalanladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBPA (Oyuncular Sendikası) genel müdürü Michele Roberts, sendikanın NBA ile, aşı olmamış oyuncuların maç kaçıracaklarından ötürü maaşlarından kesileceği konusunda anlaştıklarına dair haberleri yalanladı.

Roberts, maaşların kesilmesi konusu hakkında şu açıklamaları yaptı:

"Buna bakacağız. Aşı olmama durumu nedeniyle oynayamayan bir oyuncuya maaş ödenmeyeceği konusunda anlaştığımıza dair haberler çıkmıştı. Böyle bir şey yok. Lig bunu yapabileceğini söylüyor. O noktaya gelirsek, göreceğiz."

"BİR OYUNCU, AŞISIZ DİYE CEZA ALMAMALI"


Roberts, ligin bir oyuncuyu aşılanmamış olması sebebiyle cezalandırmaması gerektiğini söyledi:

"Bizim bu konudaki duruşumuz, olumsuz. Ligin bu konudaki duruşu, toplu iş sözleşmesi buna izin verdiği için, bizle anlaşmaya ihtiyaç duymadıkları üzerine. Tartışmalı bir durum. Göreceğiz.

İmkansız demiyorum ama üzerinde konuşulması gereken bir konu olduğunu söylüyorum. Şu anda, protokolleri çiğneyen bir oyuncuya para cezası kesilebileceği konusunda anlaşmaya varmış durumdayız.


Ancak sırf aşı olmadığı için bir oyuncuya herhangi bir ceza uygulanmamalıdır, çünkü aşı bir zorunluluk değil."

NBA oyuncularının yüzde 100'ünün aşılandığını görmek istediğini yineleyen Roberts, aşılanmamış oyuncu sayısının önümüzdeki birkaç hafta içinde "12 civarına düşeceğine" inandığını sözlerine ekledi.

Sendika, zorunlu aşılamaya karşı olsa da, San Francisco ve New York City şehirleri, iç mekan toplantıları için en az bir dozu zorunlu kılıyor. Brooklyn Nets yıldızı Kyrie Irving'in, bu protokoller nedeniyle kaçırdığı her iç saha maçı için yaklaşık 383.000 dolar kayba uğraması riski bulunuyor.