X

Rıza Çalımbay: "Böyle hakemlik olmaz! Yazık!"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Adana Demirspor maçının ardından konuştu.

Haber; Sporx.com ve AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Rıza Çalımbay: 'Böyle hakemlik olmaz! Yazık!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ekim 2021 18:32
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Hakem Bahatttin Şimşek'in maçı gerdiğini söyleyen Rıza Çalımbay "Yazık ya! Pedro Henrique'yi inanılmaz kolay attı. Bir insan böyle atılmaz. Maçı inanılmaz gerdi! (Bahattin Şimşek) Mario Balotelli geldi bir sürü şey yaptı. gereksiz gereksiz şeyler... Hepimizi sinirlendirdi." dedi.

Rıza Çalımbay Bir maçta penaltı olabilir, başka şeyler de olabilir... "Maçın ikinci yarısında futbol oynanmadı. Hakemin yaptıkların ortalık gerildi. Oyuncu çıkacak, tabelayı görmüyor. Karmakarışık bir maç oldu. Hakemin yaptıkları tehlikeli, çünkü taraftarı da geriyor. Bu sefer taraftardan da büyük tepki oluyor. Güzel maç yönetsinler bunu istiyoruz. İyi maç oynayalım ama izin verilmiyor." ifadelerini kullandı.

Karşılaşmaya iyi başladıklarını aktaran Çalımbay, "Golü bulduk. Hiçbir problem yoktu. Hakem arkadaş bizi 10 kişi bırakana kadar sorun yoktu. Ne zaman 10 kişi bıraktı, maçın seyri değişti. Sonrasında da dengeyi kuramadık. Bu kadar kolay oyuncu atılmaz, yazık günah. Büyük takımlardan bu şekilde bir tane oyuncu atsınlar da göreyim. Hakemin yönetimi, hem taraftarı hem de bizi gerdi. Hem Adana Demirspor hem de biz sinirlendik." dedi.

Çalımbay, Pedro Henrique'nın atılmasından sonra oyun dengelerinin bozulduğunu vurgulayarak, "Oyuncumuz atılmasaydı gayet iyi şekilde mücadele ediyorduk. Oyuncumuzu atması maçın kaderini değiştirdi. Maalesef son dakikada bir penaltı olayı oldu. Biz penaltıyı konuşmuyoruz. Üzüldük. Gergin bir maç oldu. Hakem arkadaşın maçı bu hale getirmemesi gerekiyordu. Futbolcularımız da gergin olduğu için maça kendilerini veremediler. Gergin bir şekilde oynamaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

Adana Demirspor karşısında 3 puana çok ihtiyaç duyduklarını dile getiren Çalımbay, şunları kaydetti:

"Kazanmamız gereken bir karşılaşmaydı ancak olaylar çıktı. Yine de golü yemememiz gerekiyordu. Hakem arkadaşlarımız gelip maçlarını yönetsin istiyoruz. Böyle polis eşliğinde içeri gitmesinler. Polisleri çağırıp yolu ben açtım. Sivas'ta artık böyle şeyler yaşanmasın. Hakem arkadaşlarımız da yaşatmasınlar. Ben onlara bin tane hata sayarım. Bariz hatalarına biz bir şey demiyoruz. Hakemlerden dolayı benim başıma gelmeyen kalmadı. Yaşadığım öyle maçlar var ki, sonrasında hakemliği bıraktılar. Ben artık pes ettim ama bugün gerçekten bizi çok gerdi. Futbol anlamında çok gereksiz şeyler yapıldı. En büyük tehlike taraftarı germek. Sevimsiz bir ortam oldu. Hakemlik dünyanın en zor mesleklerinden bir tanesi, yapmak kolay değil. Şimdiki hakemlerin ellerinde her şey var. Karar verirken daha dikkat etmeleri gerekiyor. Bazı takımlardan ciddi anlamda çekindiklerini düşünüyorum."

 

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ