Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rivers'tan George Floyd'la ilgili güçlü mesaj!

LA Clippers koçu Doc Rivers, George Floyd hakkında güçlü bir mesaj verdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
LA Clippers koçu Doc Rivers, George Floyd hakkında güçlü bir mesaj verdi.

Floyd'un ölümüne, toplumsal adaletsizliğe ve ülkenin dört bir yanındaki Black Lives Matter hareketine farkındalık getirmeye devam eden Rivers, dün geceki Los Angeles Lakers karşılaşmasından sonra konuştu.

Maçtan önce ulusal marşın okunduğu sırada diz çökülmesi konusuna giren Rivers, dizinin iki dakika sonra acımaya başladığını, ve aklına gelen ilk şeyin, eski polis memuru Derek Chauvin'in dizini Floyd'un boynunda 8 dakika 46 saniye tutarak, bu süreçte kendisini nasıl öldürdüğü olduğunu söyledi.

"Benim için maçın en zor kısmı, iki dakika boyunca diz çökmekti. İki dakikada dizim acımaya başladı, ama bir adam, dizini 8 dakika boyunca birinin boynunda tutabiliyordu. Düşündüğünüz zaman, bu çılgınca."

Dün gece oynayan tüm NBA takımları, yeni formalarını çoğunun arkasındaki bazı sosyal mesajlara yer vermişti. "Eğitim Reformu", "Black Lives Matter", "Eşitlik" ve "Yeter" gibi mesajlar, NBA oyuncularının arkalarında görüldü.

"BUGÜN, NBA İÇİN OLAĞANÜSTÜYDÜ..."

Rivers, şu şekilde devam etti:

"Bugün olanların NBA için olağanüstü olduğunu düşünüyorum. Buna ihtiyacımız var. Bugün birçok teşekkür mesajı aldım. Bir maçtan, oynadığım için teşekkür edildiği bir mesaj, hiç almamıştım. Bir sürü böyle mesaj vardı. Ligimizden ve yaptıkları her şeyden gerçekten çok mutlu ve gururluyum. Harikaydı."

Clippers'ın bir sonraki maçı, Cumartesi günü New Orleans Pelicans'a karşı olacak.