Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rivers: "Trump'ın NBA izleyip izlememesi, umurumda değil!"

LA Clippers koçu Doc Rivers, ABD başkanı Donald Trump'ın NBA hakkındaki son eleştirilerinden endişe duymadığını ve "adaletin onların tarafında" olduğunu bildiğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
LA Clippers koçu Doc Rivers, ABD başkanı Donald Trump'ın NBA hakkındaki son eleştirilerinden endişe duymadığını ve "adaletin onların tarafında" olduğunu bildiğini söyledi.

Çarşamba günü Trump, NBA sezonunun devamı sırasındaki maçlardan önce çalınan ulusal marş sırasında, diz çöken oyuncu ve personelden şikayetçi olmuştu. Bu eylemi "utanç verici" olarak nitelendiren Trump, marş sırasında bu protestoyu gördüğünde, maçı izlemeyi bıraktığını da sözlerine ekledi.

Rivers, Trump'ın bu kararında rahatsız olmadığını açıkladı:

"Bir adamı kaybettik. Eee yani? Gerçekten, umrumda bile değil. Adaletin bizim tarafımızda olduğunu biliyoruz, değil mi? Ve taktığım bu şapka, başkanımızın bize yaptırmamaya çalıştığı şeyi gösteriyor, ki bence bu da o söylediği kadar utanç verici."

Medya erişilebilirliği sırasında, Rivers ön tarafta büyük harflerle "Oy ver" yazan bir şapka takmıştı.

Orlando'da ulusal marş çalınırken, ligdeki koçlar ve oyuncular, sistemik ırkçılığı, sivil adaletsizliği ve siyahi topluma yönelik polis şiddetini protesto etmek için diz çökmeyi sürdürüyorlar.