Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rivers: "Konuşma özgürlüğü, sonuçların özgürlüğü demek değil"

LA Clippers'ın başantrenörü Doc Rivers, NBA ve Çin arasındaki anlaşmazlık hakkında konuştu.

LA Clippers'ın başantrenörü Doc Rivers, NBA ve Çin arasındaki anlaşmazlık hakkında konuştu.

Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey'nin Hong Kong'daki protestoculara ilişkin tartışmalı bir tweet atmasından bu yana, yakın zamanda seyir değiştiren ilişki, NBA'in Çin'deki geleceğini ciddi tehlikeye sokmuş durumda.

Rivers, lig ve Çin arasında devam eden durum hakkında, söylenenlerin önceden düşünülmesi gerektiğini belirtti:

"İnandığımız şeyi söylediğimiz için öldürülmeyiz, fikir ayrılığımız olur. Fikir ayrılıklarımız olabilir. Ben senin söylediğin her şeye katılmayabilirim, bunu yapmaya hakkım var ve bunu söylemeye hakkım da var. Bu ülkenin olayı budur: konuşma özgürlüğü. Ve konuşma özgürlüğümüz her zaman olmalı. Ancak oyunculara şunu da söyledim, konuşma özgürlüğü, sonuçların özgürlüğü anlamına gelmez."

"Konuşma özgürlüğüne sahip olabilirsiniz, ancak söylediklerinizin bazı sonuçları olabilir ve bu yüzden düşünceli olmaya geri döneriz. Söylemeden önce düşünün, çünkü sonuçlar olabilir."

Rockets, Morey'nin son yorumları nedeniyle öne çıkan tek takım olsa da, Houston'ın statüsü nihayetinde ligi bir bütün olarak büyük ölçüde etkileyebildi.