Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rivers: "Kawhi'ı izlesinler diye sürekli adam gönderiyorduk"

LA Clippers koçu Doc Rivers, Kawhi Leonard'ın alınması konusunda en büyük kahramanın, takımın basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
LA Clippers koçu Doc Rivers, Kawhi Leonard'ın alınması konusunda en büyük kahramanın, takımın basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank olduğunu söyledi.

Clippers'ın çalışanlarının, Leonard'ın Toronto Raptors ile oynadığı sezon boyunca Kawhi'ı izlemeleri için gönderildikleri biliniyordu.

Takım sahibi Steve Ballmer, Frank ve diğer takım temsilcileri, zaman zaman Scotiabank Arena'da da yer alıyordu.

"BALLMER BİRAZ GARİP DURUYORDU AMA..."

Rivers, şu açıklamaları yaptı:

"Beni çok takdir ettiler, Jerry West'i de ettiler, ama bu işte asıl kahraman olan adam Lawrence Frank'ti. Bütün işi o yaptı. Steve Ballmer, Raptors maçlarına gidiyordu. Bize daha fazla Clippers oyuncusu, antrenörü veya çalışanının Toronto'da maçlara gidemeyeceği konusunda uyarı yapmışlardı. Tribünlere oturmak için adamlar gönderiyorduk."

"Yaptıklarımızda yanlış olan bir şey yoktu, ama Toronto'da tribünde oturan bir Steve Ballmer biraz garip görünüyordu. Ama bir kelime bile söylemedik. Biz sadece Kawhi'ın orada olduğumuzu ve onunla ilgilendiğimizi bilmesini istedik."

"EVİNİZE GELECEĞİM, DEMİŞTİ"


Clippers, Leonard'ı alma ihtimalleri konusunda iyimser olmuştu, ancak Los Angeles Lakers'ın onu LeBron James ve Anthony Davis ile eşleştirme ihtimali de bir engeldi.

Rivers, "Kawhi ile Malibu'daki evimde bir toplantı yaptık ve avantajlı olduğumuzu hissettik. Lakers, Kawhi ile bir görüşme yaptı ve kendisini yeni antrenman tesislerine götürmeye çalışıyorlardı. Kawhi 'Hayır, otel odama gelebilirsiniz' demişti. Ama bana 'Evine gelirim.' demişti. Bize bunu söylediğini duyduğumuzda buraya gelmek istediğini hissettik." açıklamasını yaptı.