•  
  Onyekuru'dan o mesaj; "Ben gelmeye hazırım!"
 •  
  "Oynamaya gelmiştim, F.Bahçe'de mutsuzum"
 •  
  Belhanda için bir bonus daha gitti, ÇILGIN para
 •  
  Emre Can atıldı, İlkay coştu, Almanya güldü!
 •  
  "Fransa maçında kesin oynamalı, ihtiyaç var..."

Ritmik cimnastikçiler, tarihinde ikinci kez dünya sahnesinde

Milli takım, tarihinde ikinci kez katılacağı organizasyondan başarı elde ederek dönmek istiyor.

Kaynak: AA
Ritmik cimnastikçiler, tarihinde ikinci kez dünya sahnesinde
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Eylül 2018 12:25
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 6 Eylül'de başlayacak 36. Ritmik Cimnastik Bireysel ve Grup Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takım, tarihinde ikinci kez katılacağı organizasyondan başarı elde ederek dönmek istiyor.

Dünya Şampiyonası'nda ilk kez 2014 yılında İzmir'de gerçekleştirilen organizasyonda boy gösteren Ritmik Cimnastik Milli Takımı, Bulgaristan'da düzenlenecek şampiyonanın hazırlıklarını Mersin'de tamamladı.

Ritmik Cimnastik Milli Takımı Antrenörü Kameliya Dunavska yönetiminde üç aylık kamp dönemini geride bırakan milliler, estetik ve zarafetin ön planda bulunduğu bu alanda beğeniye sunacakları 2 farklı seri için günde 10 saat antrenman yaptı.

Şampiyonada Türkiye'yi bireyselde Derya Demirörs ile Kamelya Tuncel, grup müsabakalarında ise Başak Nida Karaevli, Duygu Doğan, İpek Vardar, Emiliya Radicheva ve Aleksandra Mitrovich temsil edecek. Milli sporcular, üç aydır sürdürdükleri kamp çalışmalarındaki başarılı performanslarını turnuvaya da taşımayı hedefliyor.

Dunavska: "Türkiye'nin ne kadar iyi bir takım olduğunu dünyaya göstereceğiz"

Ritmik Cimnastik Milli Takımı Antrenörü Kameliya Dunavska, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugüne kadar geçen süreçte iyi işlere imza attıklarını belirterek, Bulgaristan'da gerçekleştirilerek şampiyonada da başarı elde edeceklerine dair inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Dunavska, şampiyona için yaklaşık 3 aylık kamp dönemi geçirdiklerini ve antrenmanlar sayesinde sporcuların performanslarının iyi seviyeye geldiğini ifade etti.Sporcuların şampiyona için büyük heyecan duyduğunun altını çizen Dunavska, "Sporcuların üzerinde çok büyük bir heyecan var. Bütün yıl bu şampiyonaya hazırlandılar. Yıl içinde verdikleri çabaların sonuçlarını şampiyonaya yansıtarak göstermek istiyorlar." diye konuştu.

Dunavska, şampiyonadaki hedeflerine değinerek, şunları kaydetti:

"Bir yıl boyunca üzerinde durduğumuz aletli ve toplu olmak üzere iki serimiz var. Atlama, sıçrama ve denge hareketlerini bünyesinde barından bu serileri en iyi şekilde sergilemek istiyoruz. Sporcularıma da antrenmanda şampiyonadaki sonuca odaklanmamaları konusunda uyarılarda bulunuyorum. Türkiye olarak ikinci kez Dünya Şampiyonası'na katılıyoruz. Kısa sürede iyi şekilde toparlanarak, iyi bir takım kurduk. Sporcularımızın kalitesi ortada ve gün geçtikçe daha iyi hale geliyorlar. Türkiye'nin ne kadar iyi bir takım olduğunu dünyaya göstereceğiz. Şampiyonada herkes görecek ki Türk Milli Takımı gelecekte çok büyük başarılara imza atacak."

İpek Vardar: "Olimpiyat yolunu aralamak istiyoruz"

Milli sporculardan İpek Vardar, üç ay boyunca verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, şampiyonada sergileyecekleri performans için çok yoğun çalıştıklarını dile getirdi.

Kamp döneminde kazandıkları becerilerle Dünya Şampiyonası'nda en iyi şekilde yarışacaklarını aktaran İpek Vardar, şöyle konuştu:

"Diğer sporcu arkadaşlarımla şampiyonaya dair sürekli konuşuyoruz. Birbirimize olan inancımız tam. Başarı elde etmek için orada olacağız. Hedefimiz, derece elde edip, finallere kalmak. Her sporcunun olduğu gibi bizim de olimpiyat hayalimiz var. Dünya Şampiyonası'nda en iyi sonucu alarak, olimpiyat yolunu aralamak istiyoruz."

Duygu Doğan da ritmik cimnasikte 10 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu dile getirerek, Dünya Şampiyonası'na ilk kez katılacağını belirtti.

Şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandıklarını aktaran Duygu Doğan, "Dünya Şampiyonası'na katılabilmek çok güzel bir duygu. Zorlu bir süreç geçirdik. Verdiğimiz emeklerin karşılığını alacağımıza inanıyoruz. Antrenmanlarda sanki şampiyonada yarışıyormuş gibi performans sergiliyoruz. Dünya Şampiyonası'nda birçok ülkeden çok sayıda sporcu yer alacak. İlk 24 kotasını almak istiyoruz. Orada en iyi görüntümüzle Türkiye'yi temsil etmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Başak Nida Karaevli ise yarışmalar için heyecanlı olduklarını ve hayalini kurdukları madalyaya ulaşmak için mücadele edeceklerini kaydetti.

36. Ritmik Cimnastik Bireysel ve Grup Dünya Şampiyonası, 17 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ