Rekkles Kore'de yaptıkları bootcampi değerlendirdi: "Buradaki nonameler EU LCS'de oynar"

EU LCS'de gösterdikleri inanılmaz domine performansın ardından MSI turnuvasına katılmaya hak kazanan Fnatic takımı şu sıralar Kore'de bootcamp yapıyor.


Son yılların en iyi FNC takımını kurmayı başaran ekip globalde de başarılı olmak istiyor. Bu amaç uğrunda Kore'ye giden FNC ekibi, yaptıkları bir röportaj sırasında Kore izlenimlerini paylaştı. Oyuncuların cevaplarının bazıları çok çarpıcıydı. Özellikle Rekkles'in sözlerine gelin birlikte bakalım;

Muhabir : Kore'de bootcamp yapmak nasıl bir şey senin için?

Rekkles : Kore'de bootcamp yapmak son zamanlarda moda haline geldi. Eğer büyük yama zamanlarında burada antreman yaparsanız bir sürü şey öğrenebilirsiniz.

Muhabir : Kore'de kısa sürede Şampiyonluk aşamasına yükselmeyi başardın bu konuda ne söylemek istersin?

Rekkles : Avrupa da lig atlamak için takımınızı taşımanız gerekir fakat burada işler biraz daha farklı burada maçı kazanmak için takım olarak oynamanız gerekir. Bunun içinde Ezreal, Sivir ve Ashe gibi şampiyonlar ön plana çıkıyor. Bu şampiyonların benim tarzıma daha çok uyduğunu düşünüyorum.

Muhabir : Kore deki oyuncuların kalitesi nasıl?

Rekkles : Açıkçası Kore de Şampiyonluk seviyesinde oynamak EU LCS finalinden daha zor bir çok noname oyuncu ile karşılaşıyorsunuz ve bu oyuncular beklediğinizden çok daha iyi oynuyor. Kore de herhangi bir profesyonel kariyeri olmayan bir çok Şampiyonluk ligi oyuncusu EU LCS en iyi oyuncuları ile kafa kafaya gidebilir.

Rekklesin yaptığı bu açıklamalar yurt dışında yankı buldu ve birçok Avrupalı oyuncu Martin'in yanıldığını işaret etti.


Sporx Anasayfasına Dön