Rashford'dan çocuklara büyük yardım

Manchester United'ın yıldızı Marcus Rashford, Manchester'daki ihtiyaç sahibi 400 bin çocuk için 100 bin sterlinlik yardımda bulunduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Rashford'dan çocuklara büyük yardım
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Mart 2020 15:19
Manchester United'ın yıldızı Marcus Rashford, koronavirüs salgını sırasında çocuklara yardım etmenin çok önemli olduğunu söyledi ve Manchester'daki 400 bin çocuk için 100 bin sterlinlik bir yardımda bulunduğunu kaydetti.

Birçok çocuğun çalıştığını belirten İngiliz oyuncu, "Gelecek jenerasyonu pozitif olarak etkilemek istiyorum. Çocukken ben çok çalıştım. Okulların kapandığını duydum. Bazı çocuklar okula gidemeyince yemek bile yiyemez. Ben okuldayken, okulda verilen bedava yemeği yiyordum ve annem 6'ya kadar eve gelemediğinden bir sonraki yemeğim 8'i buluyordu. Ben şanslıydım, benden daha kötü durumda çocuklar var, evde yiyecek yemek bulamıyorlar" ifadelerini kullandı.

"FIFA OYNUYORUM, KİTAP OKUYORUM"

Ocak ayından bu yana sakatlığı nedeniyle oynayamayan Rashford, futbolu da özlediklerini kaydederken, "Sabretmek gerekiyor. Bisikletle çok sıkı çalışıyorum ve kulüpten verilen programı takip ediyorum. FIFA oynuyorum, farklı kitaplar okuyorum. Bu ortamda pozitif olmak ve gülmeye devam etmek önemli." dedi.

Manchester'da iki ezeli kulüp United ile City, el ele vererek koronavirüs pandemisinden etkilenen insanlar için bağış kampanyası başlattı.

 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ