Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Presti: "Westbrook, OKC tarihinin en önemli oyuncusudur"

Oklahoma City Thunder GM'i Sam Presti, Houston Rockets'a takasladığı Russell Westbrook'un, "OKC tarihinin en önemli oyuncusu" olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Oklahoma City Thunder genel menajeri Sam Presti, Houston Rockets'a takasladığı Russell Westbrook'un, "OKC tarihinin en önemli oyuncusu" olduğunu söyledi.

Presti, dün gece resmi olarak gerçekleşen takas sonrası, şu ifadeleri kullandı:

"Russell Westbrook, Oklahoma City Thunder'ın kısa tarihinin en önemli oyuncusu. Bu takım, şehir ve eyalette silinmez bir iz bıraktı. Hiçbirimiz onun şimdi olduğu oyuncu olacağını tahmin edemezdik ve hepimiz takımın ve toplumun başarısına katkılarından dolayı kendisiyle gurur duyuyoruz."

"Russell ve eşi Nina, üç çocuğu, kardeşi ve ailesi her zaman Thunder ailesinin bir parçası olarak kalacaktır. Onlara gelecekte mutluluk ve başarı diliyoruz."

"Bu konuşmalar yoluyla, bazı alternatif durumlara bakmanın onun için anlamlı bir şey olacağı anlayışına ulaştık. Sonuç olarak, Thunder ile olan geçmişi vesilesiyle, bunu bir sonuca ulaştırmak için birlikte çalıştık. Bu tür görüşmeler yapabilmemiz ve Russell ve menajeri Thad Foucher ile bu kadar yakın çalışabilme becerimiz, ancak son 11 yılda kurulan ilişkinin derinliği nedeniyle mümkün oldu."

Westbrook, ilk olarak 2008'de Seattle SuperSonics tarafından dördüncü sırada draft edilmiş, ancak Sonics için hiçbir maça çıkmamıştı. Takım, Westbrook'un draft edilişinden yalnızca birkaç hafta sonra Oklahoma City'ye taşınmıştı ve Russ da kariyerinin ilk 11 sezonunu Thunder ile geçirerek, 2017'de MVP olmuştu.