Prandelli'nin aklındaki planlar! Anlattı...

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, transferlerin tamamlanmasının ardından aklındaki planları anlattı.

Haber; Hürriyet
Prandelli'nin aklındaki planlar! Anlattı...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Eylül 2014 03:22
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, transfer döneminin sona ermesinin ardından planları ile ilgili Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. 4'lü bir defans bloğu kullanacağını kaydeden İtalyan hoca, bu isimlerin yerli olmasının muhtemel olduğunu kaydetti. Deneyimli antrenör yabancı kuralının kendisini zorladığını itiraf ederken, son günde yaptıkları 3 transferi de yorumladı ve Dzemaili'nin iddia edildiği gibi Melo'ya alternatif olmadığını, birlikte oynayacaklarını söyledi.

İŞTE PRANDELLI'NİN KADRO DÜŞÜNCELERİ...

MUSTAFA DENİZLİ HAKLI

* Türkiye'de 3 Büyük takımı da şampiyon yapan Mustafa Denizli, Galatasaray için "Savunmayı yerli oyunculardan kurup, hücumda yabancılarını kullanmalılar" yorumunu yaptı. Katılıyor musunuz?

- Ben Sayın Denizli’nin haklı olduğunu düşünüyorum. Bu gerçekten güzel bir fikir. Biz zaten farklı fikirler üzerinde duruyor ve oynuyoruz. Örneğin bir diskalifiye hemen oyunu değiştirmeme yol açabilir. Beni buna mecbur bırakabilir. O durumda da önlemi bu şekilde almak, doğru olacaktır.

DEFANS 4'LÜ OLACAK

* Nasıl bir Galatasaray takımı oluşturmak istiyorsunuz?

- Defans bloğu hep 4’lü olacak, orta saha ve hücum rakibe göre değişecek. Bu sezon Galatasaray’ın karakter olarak gelişme göstereceği bir sezon olacak. Oyun olarak da büyük yükseliş göstereceği bir yıl olmasını bekliyorum. Orta saha ve forvet hem rakibimize hem de taktiksel anlayışımıza göre değişim gösterebilir. Taktiksel olarak da değişken ve hazır olmamız gerekiyor.

YABANCI KURALI BİZİ ZORLUYOR

* Takımda sizi zorlayan konu nedir?

- Bazı değişikliklere ve kararlara imza atıldı. Birçok futbolcu, takım ve kadro dışında kalmak zorundaydı. Yeni bir takım kurduk. Yenilikler ve yeni bir futbol stiline sahip bir Galatasaray bu... Buradaki zorluğumuz yabancı sınırlaması... 5+3 ile nasıl davranmamız gerektiğini çözmeye çalışıyoruz her maçta... Buna alışmalıyız.

ŞİMDİ TAKIMI TAMAMLADIK

"Üç futbolcu da, biz onlara ‘Gelir misiniz’ dediğimizde tereddütsüz şekilde geldi. Bu benim için çok önemliydi."

* Başkan Ünal Aysal, istediğiniz 3 transferi de gerçekleştirdi. Neden bu 3 oyuncuyu tercih ettiniz?

- Şimdi bu transferler bizim için çok iyi oldu. Takımı tamamladık. Tarık gibi sağ ve sol bekte oynayabilen bir futbolcuya ihtiyacımız vardı. Dzemaili de tam aradığımız orta saha özelliklerine sahip olan bir futbolcu... Pandev ise yılların şampiyonu... Hep şampiyonluğa oynayan takımlarda oynadı.

TEDERRÜT ETMEDİLER

- Bu futbolcuların 3’ü de Galatasaray’a gelebilmek için çabaladılar. Galatasaray’a gelmeyi çok istediler. Başka futbolcular ile de konuştuğumuzda bu 3 oyuncu çok istekliydi. Bu benim için önemliydi.

* Aldığınız 3 ismi diğer adaylardan farklı kılan nokta neydi?

- Onlara "Gelir misiniz" diye sorduğumuzda, tereddüt etmeden geldiler. Başka oyunculara sorduğumuzda onlar tedirgindi. Dzemaili, derinliği görür ve çok iyi şut çeker. Pandev, bloklar arası ve forvet arkasında oynar. Ancak biz Dzemaili’yi Melo’ya alternatif olsun diye almadık. Birlikte oynayıp ilerleyecekler.

* Mancini ile Prandelli’nin Galatasaray’ı arasında benzerlikler olacak mı?

- Mancini ile ben İtalyanız. Ama teknik adam olarak farklıyız. Mancini pek fazla çalışmak için zaman bulamadı. Sonradan takıma geldi bir anda... Ben ise başından bu yana Galatasaray’dayım. Bana göre Mancini de, ben de taktiksel olarak ileri seviyedeyiz. Bizim rolümüz hep eleştiriye açıktır. Önümüzde çok fazla turnuva var ve taraftarın rotasyonun mecburi olduğunu düşünmesi gerekiyor.Tümü
TÜMÜ