Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Portland, Lillard'a "supermax" kontrat verecek!

Damian Lillard ve Portland Trail Blazers'in bu yaz dört yıllığı 191 milyon dolarlık bir "supermax" kontrat uzatması üzerine anlaşmasının beklendiği açıklandı.

Damian Lillard ve Portland Trail Blazers'in bu yaz dört yıllığı 191 milyon dolarlık bir "supermax" kontrat uzatması üzerine anlaşmasının beklendiği açıklandı.

Lillard, üç All-NBA Takımından birine seçilirse, supermax alma hakkını kazanacak. Lillard'ın birinci veya ikinci takıma seçilmesi bekleniyor.

Lillard'ın şu anki anlaşmasında iki yılı (ve yaklaşık 62 milyon dolar) kaldı. Uzatma kontratı, altı yıl boyunca kendisini sözleşmeye sokacak. Yeni sözleşme sona erdiğinde, Lillard 34 yaşında olacak.

"FİNALLERDEN BİR ADIM UZAKTAYDIK"

Dame, kontrat ile ilgili "Sözleşmeye daha sonra odaklanacağız" demiş ve şunları eklemişti:

"Bu yıl ne yaptığımıza bakın. İlk beş pivotumuz olmadan (sezonu kapatmasına neden olan bacak sakatlığı geçiren Jusuf Nurkic) oynadık. Sezonun sonuna doğru CJ [McCollum] olmadan oynadık. Buna baktığımızda, halen bu noktada olabilirdik. [Finallerden] bir adım uzaktaydık. Ve sadece burada değil, dört maçın üçünde çift haneli liderliklerimiz oldu. Bence bu noktaya gelmek, işi halledebilmemiz için güven verici."

Rakip takım yöneticilerinin, Lillard'ın yeni anlaşmasıda oyuncu opsiyonu bulunmasını beklediği de eklendi.