Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Popovich: "Kendimizi tokatlamalı ve 3. maçta kendimize gelmeliyiz"

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, dün geceki 136-100'lük Golden State Warriors yenilgisi sonrası "kendilerini tokatlamaları gerektiğini" söyledi.

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, dün geceki 136-100'lük Golden State Warriors yenilgisi sonrası "kendilerini tokatlamaları gerektiğini" söyledi.

Batı Konferansı Finallerinde 2-0 geriye düşen ekibin koçu Popovich, takımı için şu açıklamalarda bulundu:

"Bu süreci değerlendirmem temel elementlerle, ribaundlarla, top kayıplarıyla veya benzeri şeylerle olmayacak. Kawhi'ın gitmesiyle, izlediğim kadarıyla pek inançlı olduklarını sanmıyorum. Ve inançlı olmak lazım. Grup olarak pek bunu yaptıklarını düşünmüyorum, ki bu da biraz kendilerine psikolojik veya bilinçli ya da her ne anlamdaysa üzüldüklerini gösteriyor. Maça herhangi bir şeye inanarak başladıklarını sanmıyorum, ve bu da üstünlük ve yoğunluk eksikliği gibi şeylerde kendini gösterdi. Hayal kırıklığına uğratıcıydı."

"Üstelik bu durumun sadece bir adamdan herkese yayıldığını da zannetmiyorum. Bir grup olarak pes ettiler. Gerçekler ortada. 'Eğer birkaç şutumuz girseydi kazanabilirdik.' demek çok saçma. Yani, durumu olduğu gibi gösteriyoruz. Oynamaya gelmemişiz. Kendimize üzülüyoruz. Kendimize iki tokat atmalı ve 3. maçta oynayarak kim olduğumuzu görmeliyiz."

"LaMARCUS DAHA AGRESİF OLMALI"


Karşılaşmada 11'de 4 isabetle yalnızca 8 sayı üretebilen uzun LaMarucs Aldridge için ise, Popovich daha agresif olması gerektiğini şu sözlerle açıkladı:

"LaMarcus'un bizim için sayı bulması lazım. Ürkek olamaz. İlk çeyrekte birkaç şutu atmadı. Bunu yapamaz. Sayı atmanız lazım. Bir yerden illa ki bir skor katkısı gelecek. 3. maçta bir şeyler yapması adına büyük bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum, ya kendi ya da takım arkadaşlarına karşı."

Spurs, Popovich altında 6. kez 2-0 geri düşmüş durumda ve bundan önce yalnızca 2008 Konferans Yarı Finallerinde New Orleans Hornets'e (o zamanki ismi) karşı 2-0 gerideyken seri kazanmıştı.
7/24 NBA TÜRKİYE