Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Popovich: "Kawhi'ın dönmek için çalışması gerek"

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, tedavi sürecinden dönmeye çalışan süperstarı Kawhi Leonard'ın kadroya girebilmesi için "Biraz daha çalışmaya ihtiyacı olduğunu" söyledi.

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, tedavi sürecinden dönmeye çalışan süperstarı Kawhi Leonard'ın kadroya girebilmesi için "Biraz daha çalışmaya ihtiyacı olduğunu" söyledi.

Kawhi'ın San Antonio adına basketbol oynayamadığından ötürü sinirli olduğu detayını veren Popovich, durumu şu şekilde anlattı:

"Kime olsa aynı tepkiyi vereceği gibi, o da sinirli. Oynamak istiyor. Rekabetçi biri. O açıdan onun için zor bir yıl oldu. Fakat ilk adımda, medikal ekibin kendisini oynamaya hazır kılması gerekiyor."

"Dönmeye hazır olana kadar, geri dönüşüyle ilgili bir karar veremeyiz. Hazır olduğunda, kendisiyle oturup konuşur ve geri dönmesi için uygun bir zamanı düşünürüz. Fakat öncelikle izin çıkmalı."

"Tarihimizin çok güzel belgelendiğini biliyor. Eğer bir hata yaparsak, tutucu bir hata yaparız çünkü kariyeri bizim için çok önemli olacaktır. Bu playoff ya da normal maç falan olayı değil. Tim Duncan ile bir yıl dizini incittiğinde de aynı şekilde oldu ve playofflarda oynamasına izin vermedik. Bu durumun olup olmayacağını bilmiyorum. Bilmiyoruz. Fakat kariyeri, verdiğimiz kararı düşünmemizde çok önemli olacak."

7/24 NBA TÜRKİYE