Popovich: 'Derrick White'ın hikayesi harika'

Popovich: "Derrick White'ın hikayesi harika"

Gregg Popovich, San Antonio Spurs guardı Derrick White'ın ABD Milli Takımı'na yükselişinin "çok iyi bir hikaye" olduğuna inanıyor.

Gregg Popovich, San Antonio Spurs guardı Derrick White'ın ABD Milli Takımı'na yükselişinin "çok iyi bir hikaye" olduğuna inanıyor.

San Antonio Spurs'ün başantrenörü Gregg Popovich için, Derrick White'ın ABD Milli Takımı'na katılımını içeren basketbol yolculuğu, harika bir anlatı.

Popovich, White'ın NCAA Division II'deki mütevazi başlangıcından NBA'e draft olarak G League'e gidip, ABD Milli Takımı'nın antrenman kampının bir parçası olmaya kadar olan yolculuğunu kısaca anlattı.

"HER HAFTA DAHA DA İYİYE GİDİYORDU"

Popovich, White'ı Select Team'e, ana takıma karşı antrenman yapması için aldığını itiraf etti. Ancak beklenenden daha iyi çıkan White, şu anda FIBA Dünya Kupası'nda oynayacak olan son 12 kişilik kadronun bir üyesi.

Pop, şu açıklamaları yaptı:

"Yok hayır. Sürekli bir ilerleme kaydetti, ancak o, Division II'de başlayıp birkaç yıl boyunca G League takımımızda oynamıştı. Ve her geçen hafta daha da iyi hale geliyor gibi görünüyordu. Onu ana takıma karşı antrenman yapmak için Select Team'e getirdik ve o kadar iyi oynadı ki, onu yükselttik. Yani, kendisi çok iyi bir hikaye."

White, 25 yaşında ve NBA'de üçüncü yılına girecek.