Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Popovich: "Adebayo bana sezonda hep kafa sallattı"

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, geçen yaz ABD Milli takımından kestiği Miami Heat'in yükselen yıldızı Bam Adebayo'yu bu sezon birkaç kez izledikten sonra, kafasını salladığını söyledi.

Haber; Sporx.com
San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, geçen yaz ABD Milli takımından kestiği Miami Heat'in yükselen yıldızı Bam Adebayo'yu bu sezon birkaç kez izledikten sonra, kafasını salladığını söyledi.

Adebayo, geçen yaz ABD FIBA Dünya Kupası takımı kadrosuna girememişti ve sebebi de ABD takımı koçu Popovich'in kendisini "hazır" görmemesiydi.

Pop, Bam'in şimdiki haliyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Aslında şu anda denemeler yaptığımız dönemden daha farklı bir oyuncu. Genel olarak, tam olarak hazır olmadığını söylediğimde, gerçekten ne yapabileceğini göstermemişti."

"Sanırım bu belki de etrafındaki adamların bir ürünü idi. Farklı bir ortamdaydı. Muhtemelen kendisni gerekenden daha fazla geride tuttu. Belki de kendinden pek emin değildi, bunun gibi bir şey. Bugün aynı deneme yapılsa, çok daha farklı gözükürdü."

"Onu sezon boyunca gördüğümde, başımı birkaç kez salladım. Deneme sırasında gördüğümüz adam bu değildi. Belki de benim hatamdı. Belki yeteneklerinin ortaya çıkması için farklı bir şeyler yapmalıydım."

Adebayo bu sezon Heat için All-Star gibi oynuyor. Ortalamaları ise 15.8 sayı, 10.4 ribaund ve 4.5 asist şeklinde.