Popovich, ABD Takımına neden koçluk yapıyor?

Popovich, ABD Takımına neden koçluk yapıyor?

Gregg Popovich ABD Milli Takımı'na koçluk yapma sebebini açıkladı.

Gregg Popovich ABD Milli Takımı'na koçluk yapma sebebini açıkladı.
ESPN'den Brian Windhorst'a konuşan koç Gregg Popovich, ulusal tarafla olan bu bağlantının neden onun için bir koçluk işinden daha fazlası olduğunu açıkladı.

Popovich, başlangıçta şüpheleri olsa da, gelen anın zorluğuyla mücadele etmesinin, bir görev olduğunu hissettiğini itiraf etti. görev aldığı anı zorlamak için.

"Hakkında düşündüm. Bay [Jerry] Colangelo [Team USA'in genel müdürü] ile tanıştım. Biraz zaman aldım. Birkaç kez konuştuk. Neye bulaştığımı biliyordum. Bu senin ülken. Evet diyorsun. Cesaretini topluyorsun ve kendini olabildiğince fazla beyin gücü ile kuşatmaya çalışıyorsun."

"İNSANLARIN DEDİKLERİNİ HİÇ UMURSAMADIM"


Popovich, ABD Milli Takımı'nın yaklaşmakta olan FIBA Dünya Kupası turnuvasında karşılaşabileceği zorluklardan bağımsız olarak, insanların söyleyeceklerini daha az önemseyebileceğini söylemeye devam etti:

"İnsanların söyleyebileceği şeylerle hiç bir zaman ilgilenmedim. Henüz beş şampiyonluğumuzdan hiçbiriyle ilgili bir makale okumadım. Ne faydası var? Ya alkışlıyorlar ya da biri aptal olduğumu falan söylüyordur, umurumda olmaz. İkisi de benim için sahte kavramlar. Akşam yemeğinde ne tür bir şarap sipariş edilmeli gibi daha önemli şeyler var."