Popovich, ABD için takım içi kimyayı vurguladı

Popovich, ABD için takım içi kimyayı vurguladı

ABD Milli Takımı koçu Gregg Popovich, FIBA Dünya Kupası'na hazırlanırken takım içi kimyayı vurguladı.

ABD Milli Takımı koçu Gregg Popovich, FIBA Dünya Kupası'na hazırlanırken takım içi kimyayı vurguladı.

ABD Takımı, Las Vegas'ta oynanan Beyaz ve Mavi takım maçından ve sonra da Cuma günü İspanya'yı 90-81 mağlup etmesinden sonra, Avustralya'nın Melbourne şehrine ulaştı.

Popovich, takımıyla iyi bir yemek yiyeceği, dinleneceği ve 2019 FIBA Dünya Kupası için en kısa sürede jet lag'i sahada geride bırakacağını umarak, ekibiyle derhal çalışmalara başladı.

"BİRBİRİMİZİ TANIMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Popovich, oyuncular arasındaki kimyanın önemini ön plana çıkardı. ABD Takımı'nın FIBA Dünya Kupası'ndaki en büyük dezavantajının, en sonunda seçilecek 12 kişilik takımın, yıllar boyunca birlikte oynayan kadrolara karşı oynaması olduğu düşünülüyor.

Pop'ın açıklamaları şu şekildeydi:

"Takım sporlarında hepimizin bildiği gibi, sorumlu hissettiğinizde, birini önemsediğinizde, sevdiğinizde, birileri için empati duyduğunuzda, işler daha iyi gider. Yemeğe gitmek ve saha dışında vakit geçirmek, kendileri ve aileleri hakkında bilgi edinmek... NBA'deki takımlarımızda olduğu gibi eşlerini, kız arkadaşlarını ve çocuklarını tanımıyoruz, bu yüzden bu yavaş bir süreç, ama her gün birbirimizi biraz daha fazla tanımaya çalışıyoruz."

POP, AKŞAM YEMEĞİNDE TELEFONLARI YASAKLADI


Pop, bu kimyanın organik olarak gerçekleşmesine izin verme lüksüne sahip olmadığı için, bu teknoloji çağında ve ilgi süresinin oldukça kısa olduğu dönemde, ilk birkaç hafta boyunca bazı önemli dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırarak, süreci kolaylaştırmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor:

"Akşam yemeklerine telefonlar olmadan gidiyoruz ve insanlar birbirleriyle konuşuyorlar, sorular soruyorlar ve birbirlerinin çocukluklarını ve bu tür şeyleri öğreniyorlar. Yepyeni bir basketbol takımı olduğu için başlamanız, adım atlamanız ve insanlar hakkında bilgi edinmeye çalışmanız ve kısa sürede alabildiğiniz kadar iyi mesafe almanız gerekiyor."