Pogba: "Irkçılar için Allah'a dua ediyorum"

Paul Pogba, yaşadığı ırkçılık olayını ve ırkçılığa bakışını anlattı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; Reuters
Pogba: 'Irkçılar için Allah'a dua ediyorum'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Haziran 2019 18:30
Manchester United'ın Fransız yıldızı Paul Pogba, futbol sahalarındaki ırkçılıkla nasıl başa çıktığını anlattı.

The Times'a konuşan Pogba, "İtalya'da ırkçılığı tecrübe ettim. Futbol sahalarında hala bu işlerin yaşanıyor olması, çok üzücü. Taraftarlar bunu yapıyor. Takımlarında siyahi oyuncular olmasına rağmen rakip takımın moralini bozmak için böyle bir şey yapıyorlar. Oyunculara saygı duymuyorlar, hatta kendi takımlarındaki oyunculara bile saygı duymuyorlar. Gerçekten ırkçı olup olmadıklarını bilmiyorum, tek istedikleri rakip oyuncunun performansını düşürmek." ifadelerini kullandı.

Kendi başına gelen bir vakayı anlatan Pogba, "Juventus'tayken Fiorentina'ya karşı oynuyorduk. Yedekten oyuna giriyordum ve yedek kulübesinin arkasındaki Fiorentinalılar maymun sesleri çıkarmaya başladı. İçimden 'niye' diye düşündüm. Maç sonunda onlardan birine formamı verdim ve çok mutlu oldu. Beni alkışladılar. Benim tepkim ise onlar için Allah'a dua etmek oldu. Bu insanlar sporun eğlence için var olduğunu anlamalılar." dedi.

"DÜNYA, RENKLERLE GÜZEL"

"Takımlarının kazanmalarını istiyorlar, biliyorum." diyerek sözlerini sürdüren Pogba, "Ancak, takımının kazanmasını istemen için farklı yollar var. 2019'da bile hala ırkçılık var. Dünya, renklerle ve farklı kültürlerle güzel. Irkçılık hakkında konuştuğum zaman kimse ilgilenimiyor. Ancak, ırkçılık çok uzun süredir var ve bu konuyu halletmemiz gerekiyor. Çok üzülüyorum ama kızgın değilim. İnsanları mutlu etmek için futbol oynuyoruz. Hepsi bu." açıklamsaını yaptı.

"SAHAYI ASLA TERK ETMEM!"

Paul Pogba, "Irkçılığa uğrayan siyahi futbolcular görünce düşünüyorum, 'Ben ne yapardım', 'Ne söylerdim' acaba diye. Sahayı asla terk etmem. Oynamak istiyorsan oynayacaksın. Takımın için gol atacak, maçı kazandıracaksın. Günün sonunda ise seninle fotoğraf çektirmek için çıldırırlar." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Tümü
TÜMÜ