Playstation oyununda 'mikrofon' tecavüzü ortaya çıkardı!

ABD'nin Florida eyaletinde, Playstation oyununda 'Grand Theft Auto' oyunu oynarken mikrofonun açık kalması sonucu 15 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği ortaya çıkan 18 yaşındaki Daniel Enrique Fabian gözaltına alındı. Fabian hakkında iki ayrı suçlamayla dava açıldı.

ABD'nin Florida eyaletinde, 28 Haziran'da evinde Playstation'da Grand Theft Auto oyunu oynarken, mikrofonun açık kalması sonucu 15 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği ortaya çıkan 18 yaşındaki Daniel Enrique Fabian gözaltına alındı.

Başka bir oyuncu, oyun sırasında içeriden kız çocuğunun çığlıklarını duydu.

ABD basını, Fabian'ın olaydan önce diğer oyuncuya "içeri bir kız geldiğini ve şimdi onu mahvedeceğini" söylediğini yazdı. Bu sırada çocuğun dört kez "Hayır" diye bağırdığı duyuldu. Fabian 15 dakika sonra oyuna döndü.

Kız çocuğu, polise oyun sırasında tecavüze uğradığını bildirdi. Polisin açıklamasında tıbbi raporların bu iddiayı doğruladığı belirtildi.

Olayı, kız çocuğunun çığlıklarını duyan diğer oyuncunun mu, yoksa kız çocuğunun şikayetinin mi ortaya çıktığı netlik kazanmadı.

21 Kasım'da mahkemeye çıkarılan Fabian hakkında iki ayrı suçlamayla dava açıldı. Fabian'ın yerel bir gözetim merkezinde tutulduğu belirtildi.Sporx Anasayfasına Dön