Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Pistons ve Magic, NBA'den "sakat oyuncu imtiyazlarını" aldılar

Detroit Pistons ve Orlando Magic'e, sezonu kapatan oyuncuları için NBA tarafından sakat oyuncu imtiyazları verildiği açıklandı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Detroit Pistons ve Orlando Magic'e, sezonu kapatan oyuncuları için NBA tarafından sakat oyuncu imtiyazları verildiği açıklandı.

Pistons'a Blake Griffin'in olası sezonu kapatmasına neden olacak sakatlığı nedeniyle 9.2 milyon dolar imtiyaz verildi.

Griffin, sol dizinden Ocak ayının başlarında ameliyat edilmişti.

Magic ise, sağ diz sakatlığının iyileşme süreci için sezonun geri kalanında dışarıda olması beklenen Al-Farouq Aminu için imtiyazını almış bulunmakta. Değerinin ise 4.629.000 dolar olacağı söylendi (Aminu'nun maaşının yarısı).

Orlando, bu miktarı sezonun geri kalanında bir oyuncuyu almak veya süresi dolacak bir sözleşmesi olan (ve 2020-21 sezonu için bir opsiyonu olmayan) serbest bir oyuncu üzerinde işlem yapmak için kullanabilir.