Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Pistons, Griffin sonrası "sakat oyuncu imtiyazı" başvurusu yaptı

Detroit Pistons'ın, Blake Griffin'in sakatlanması sonrası, "sakat oyuncu imtiyazı" için başvurduğu bildirildi.

Haber; Sporx.com
Detroit Pistons'ın, Blake Griffin'in sakatlanması sonrası, "sakat oyuncu imtiyazı" için başvurduğu bildirildi.

30 yaşındaki yıldız, yakın zamanda sol dizinden ikinci bir artroskopik ameliyat geçirmişti ve önemli bir süre oynamayacağı söylendi. İmtiyaz için başvuran Detroit'in, Blake'in 2019-20 sezonunda dönmesini beklemediği düşünülüyor.

Takımlar, oyuncularından biri sezonu kapatacak şekilde bir sakatlık geçirdiğinde, sakat oyuncu imtiyazına (DPE) başvurabilir. Takıma bu imtiyaz verilirse, bunu anlaşmasının son yılındaki bir oyuncuyu ya takas, ya serbest oyuncu imzası ya da serbest oyuncular pazarından almak için kullanabilirler.

Griffin'in DPE'si, eğer kabul edilirse, 9.2 milyon dolar değerinde olacak.

Griffin, geçtiğimiz yaz geçirdiği artroskopik ameliyat sonrası 2019-20 sezonunun ilk 10 maçını kaçırmıştı. Geri dönüp 18 maçta oynamış olsa da, dizinin hala iyi olmadığı görülüyordu.