Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Pippen, Thomas'ın MJ açıklamalarına ateş püskürdü!

Efsane oyuncu Scottie Pippen, kendisi gibi bir başka efsane Isiah Thomas'ın geçtiğimiz ay yaptığı "LeBron'u Jordan'dan öne koyarım" açıklamasına ateş püskürdü.

Efsane oyuncu Scottie Pippen, kendisi gibi bir başka efsane Isiah Thomas'ın geçtiğimiz ay yaptığı "LeBron'u Jordan'dan öne koyarım" açıklamasına ateş püskürdü.

ESPN'in "The Jump" programında konuşan Pippen, Thomas'ın açıklamalarına geniş bir yanıt verdi.

Thomas, geçtiğimiz ay şu açıklamayı yapmıştı:

"Jordan ve LeBron'un etrafında dönen bir tartışma var. Ve her gece hangi oyuncuyu seçmek isteyeceğiniz hakkında. Ben, LeBron James'in bir basketbol oyuncusu olarak komple durumuna bakıyorum. Ve eğer ikisi arasında bir seçim yapmam gerekseydi, şu anda LeBron James'i Michael Jordan'dan önce seçerdim çünkü Jordan sizi skor alanında yenerdi. Ama bu adam sizi her şeyde yeniyor."

Pippen'in yanıtı ise şunlar oldu:

"Zeke'in söylediği hiçbir şeye katılmıyorum. Yaptığı hiçbir şeye bile katılmıyorum."

"Biliyor musunuz, ben bu yorumu yalnızca nefret yorumu olarak görüyorum. Bu adamı bir kere bile Michael Jordan'ın oyunumuz ve ligimiz için yaptıklarından ötürü benimsediğini görmedim. Basketbol kapsamında çocuklar için yaptıkları adına..."

"Bana hep Michael'ı LeBron'la karşılaştırmam soruldu. Ben de elimden gelenin en iyisini yaptım. Ama aslında bu karşılaştırma yapılmamalı bile. İkisi de farklı pozisyonlarda oynuyor. LeBron James'in oynama şekli? Michael Jordan'dan hiçbir zaman o şekilde oynanması istenmedi. Çünkü o rolü ben yapıyordum. Point forvet bendim. Top dağıtıcı bendim. Michael Jordan bir skorerdi. Savunmacıydı. İhtiyacı olduğunda, oyunu LeBron James kadar komple oynadı. Ama kendisinden skor üretmesi istendi ve bu da onun büyük olduğu alandı."

"Oynamış bulunduğum hiçbir maçta LeBron James'i Michael Jordan'dan önce seçmezdim. Kazanmak istiyorsam hayır. Birlikte altı şampiyonluk kazandığım takım arkadaşımı ortada bırakacak değilim."

7/24 NBA TÜRKİYE