Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Pippen: "Tarihin en iyi takımı '96 Bulls'dur, '16 Warriors değil!"

Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen, "gelmiş geçmiş en iyi takımın" 2015-16 sezonundaki Golden State Warriors değil, 1995-96 sezonundaki Bulls ekibi olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen, "gelmiş geçmiş en iyi takımın" 2015-16 sezonundaki Golden State Warriors değil, 1995-96 sezonundaki Bulls ekibi olduğunu söyledi.

GQ ile konuşan Pippen, 2015-16 sezonundaki Warriors takımının 73-9'luk rekor derecesine rağmen, NBA tarihinin en iyi takımı olarak kabul edilemeyeceğini açıkladı.

Pippen'a göre Warriors, 72-10 dereceli 1995-96 sezonu Bulls ekibinden daha iyi bir normal sezon derecesine sahip olsa da, şampiyonluğu kazanamamış olduğu için Bulls'dan daha iyi bir takım değil:

"Tartışma, normal sezondaki en iyi takımın hangisi olduğu üzerine. O da Chicago Bulls. Şimdi hala oynadıkları için, bu meydan okumayı halen üstlenebilirler. Ama 73 maç kazanıp kaybedemezsiniz. O şekilde en büyük takım olarak kabul edilemezsiniz. Şampiyonluğu kazanamadınız. Bunu sizden önceki takım başardı. O yüzden Warriors'tan daha iyiler."

Warriors ekibi, dokuz normal sezon maçı kaybettiği yılın playoff serilerinde de toplamda dokuz maç kaybetmişti.