Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Pippen: "Oyuncuların bu aktifliği, NBA için bir avantaj olacak"

Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen, NBA'in serbest oyuncu dönemindeki aktifliklerinin, lig için bir avantaj olduğu inancını dile getirdi.

Haber; Sporx.com
Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen, NBA'in serbest oyuncu dönemindeki aktifliklerinin, lig için bir avantaj olduğu inancını dile getirdi.

ESPN'in "The Jump" isimli programında Pippen, oyuncuların kendi kaderlerini seçme özgürlüğünü övdü:

"Hala var olan ve belli bir seride ilerlemeyi başarabilen iyi takımlar olacak, ama oyuncuların hareketi ve takımları değiştirme özgürlüğünü seviyorum. Bazen bu durum takıma zarar verebiliyor ama takas edilen oyuncular ailelerini farklı şehirlere taşımak zorunda kaldıkları için de inciniyorlar, bu yüzden acı her iki tarafta da hissediliyor."

"TAKIMLARA ZARAR VERSE DE, OYUNCU İÇİN İYİ"


"Bu oyuncuların kızgın olmayacağını düşünüyorum, oyunda daha fazla güce sahip olacaklarını ve rahat bir ortamda oynayabileceklerini gösterdiler."

"Şimdiye kadar gidişatın iyi olduğunu düşünüyorum. Demek istediğim, Golden State (Warriors) takımına bakıyoruz ve 'bu iyi değildi' diyoruz, ancak bu, Kevin Durant'in bir ömür boyu sahip olacağı tek fırsattı gibi hissediyorum. Bir diğer All-Star'lara aynı takımda katılmak... bir süre için harika bir hanedanlıktı. Ancak NBA'de bir daha asla bu tür bir takım oluşturulacağını sanmıyorum. Lakin oyuncu hareketinin takımların daha iyi olmasını sağlayacağını düşünüyorum ve oyuncuların oynamak istedikleri yerde oynamasına izin vererek, takım oluşturmak için genel menajere göre hizalanmayacaklarını düşünüyorum."

53 yaşındaki Pippen, Bulls ile bir düzine sezon, Portland Trail Blazers ile dört sezon, Houston Rockets ile tek sezon olmak üzere toplam 17 yıllık NBA kariyerinde üç takımda oynamıştı.