Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Pippen: "Jordan ile ilk yıllarımda hiç konuşmadım"

Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen, Bulls'daki ilk yıllarında Michael Jordan'la çok yakın bir bağ kurmadığını söyledi.

Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen, Bulls'daki ilk yıllarında Michael Jordan'la çok yakın bir bağ kurmadığını söyledi.

ESPN'deki "The Jump" isimli programda, sunucu Rachel Nichols NBA gündeminden belli başlıklardan konuşurken, Toronto Raptors yıldızı DeMar DeRozan'ın Kyle Lowry takıma geldiğinde ilk sene kimseyle konuşmaması konusu açıldı ve Pippen aynı durumun Michael Jordan'la arasında da aynı şekilde gerçekleştiğini açıkladı.

DeRozan, katıldığı bir podcastte "Kyle ile ilk yılımda, birbirimize tek kelime dahi etmedik. Konuşmamıştık, takılmamıştık, beraber yemek yememiştik, yanyana oturmamıştık. Numarası da yoktu." şeklinde konuşmuştu.

Pip, durumu şu şekilde açıkladı:

"Bu pek yaygındır. Adamlarla çok uzun süre sahada olduğunuzda ve onlarla çok fazla seyahat ettiğinizde, basketbol sahasından çıktığınızda kendinize ait zamana ihtiyaç duyuyorsunuz. Aynı durumda olan iki adamla ben de birlikte oynamıştım. Michael Jordan'la ilk birkaç yılımda hiç birlikte takılmamıştık. Telefon numarası bende hiç yoktu. Ben lige girdiğimde o başka bir seviyedeydi. NBA'e geldiğimde, Michael Jordan çoktan bir megastardı. Neredeyse ilk iki yılımda herhangi bir bağ veya ilişkimiz olmamıştı."

Aradaki bağı sonradan kurmuşa benzeyen ikili, Bulls'u 1990'lı yıllarda 8 yılda 6 şampiyonluğa taşımıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE