Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Pippen: "Jordan ile ilk yıllarımda hiç konuşmadım"

Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen, Bulls'daki ilk yıllarında Michael Jordan'la çok yakın bir bağ kurmadığını söyledi.

Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen, Bulls'daki ilk yıllarında Michael Jordan'la çok yakın bir bağ kurmadığını söyledi.

ESPN'deki "The Jump" isimli programda, sunucu Rachel Nichols NBA gündeminden belli başlıklardan konuşurken, Toronto Raptors yıldızı DeMar DeRozan'ın Kyle Lowry takıma geldiğinde ilk sene kimseyle konuşmaması konusu açıldı ve Pippen aynı durumun Michael Jordan'la arasında da aynı şekilde gerçekleştiğini açıkladı.

DeRozan, katıldığı bir podcastte "Kyle ile ilk yılımda, birbirimize tek kelime dahi etmedik. Konuşmamıştık, takılmamıştık, beraber yemek yememiştik, yanyana oturmamıştık. Numarası da yoktu." şeklinde konuşmuştu.

Pip, durumu şu şekilde açıkladı:

"Bu pek yaygındır. Adamlarla çok uzun süre sahada olduğunuzda ve onlarla çok fazla seyahat ettiğinizde, basketbol sahasından çıktığınızda kendinize ait zamana ihtiyaç duyuyorsunuz. Aynı durumda olan iki adamla ben de birlikte oynamıştım. Michael Jordan'la ilk birkaç yılımda hiç birlikte takılmamıştık. Telefon numarası bende hiç yoktu. Ben lige girdiğimde o başka bir seviyedeydi. NBA'e geldiğimde, Michael Jordan çoktan bir megastardı. Neredeyse ilk iki yılımda herhangi bir bağ veya ilişkimiz olmamıştı."

Aradaki bağı sonradan kurmuşa benzeyen ikili, Bulls'u 1990'lı yıllarda 8 yılda 6 şampiyonluğa taşımıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE