Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Pierce: "NBA oyuncusu olacağımı ne zaman anladım?"

L.A. Clippers forveti Paul Pierce, NBA oyuncusu olma potansiyeli olduğunu anladığı anı anlattı.

L.A. Clippers forveti Paul Pierce, NBA oyuncusu olma potansiyeli olduğunu anladığı anı anlattı.

Pierce, o anı şu şekilde kelimelere döktü:

"Lisede oynarken profesyonel olma hayallerim vardı, ama realist amacım önce koleje girebilmekti. Profesyonel olabileceğime ise, iyi oynadığım ilk senemden sonra inanmaya başladım. Konferansta Yılın en iyi İlk Yıl oyuncusu seçilmiştim ve ülkedeki en iyi kolej oyuncularından biri olarak gösterilmiştim."

"Kolejde ne kadar fazla oyuncu olduğunu biliyordum, ve ikinci sezonumdan önce All-American kadrosuna seçilmiştim ve Sports Illustrated'in kapağına çıkmıştım. Sports Illustrated de benim o dönemki dünyaya ilanım gibiydi. Kapağa çıkınca da 'Aslında bir NBA oyuncusu olabilirim.' demiştim. O noktadan sonra da kapakta yer almam bana oldukça özgüven vermişti."

2008 yılında NBA şampiyonluğu kazanmış olan Pierce, kariyerinde 1 Finaller MVP'si ödülü ve 10 kere All-Star seçilme onurlarını yaşamıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE