Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Perkins: "Lakers, J.R. Smith ile altın buldu!"

Eski NBA oyuncusu Kendrick Perkins, Los Angeles Lakers'in "J.R. Smith ile altın bulduğunu" söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski NBA oyuncusu Kendrick Perkins, Los Angeles Lakers'in "J.R. Smith ile altın bulduğunu" söyledi.

Avery Bradley Orlando'da Lakers'a katılmayacağını bildirdikten sonra, Lakers derhal kendisinin yerine oyuncu bulmak için çalışmalara başlamıştı. Haberlerin yayınlanmasından birkaç saat sonra, L.A.'in deneyimli bir şutör ve LeBron James'in eski takım arkadaşı olan J.R. Smith'i getirmek için görüşmelerde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Smith'in yaşı ve tartışmalı geçmişiyle ilgili kaygılara rağmen, Perkins, ESPN'in The Jump programında, Lakers'ın kendisini almasının büyük bir adım olduğunu açıkladı:

"Bence Lakers altın buldu. En fazla şampiyonluk deneyimine sahip ekibe başka bir şampiyon daha ekliyorsunuz. J.R.'ın sahip olduğu bir şey var: benzersiz yeteneği olan şutörlüğü. 55-70 yaş arasında bile şut atabilir. J.R. ile ilgili sevdiğim şey çok çalışıyor olması. Geçtiğimiz bir buçuk yıl boyunca onunla iletişim kuruyorum ve her gün spor salonuna girip çıkıyor."

Cavs ile oynadığı beş sezon boyunca, Smith maç başına ortalama %38 şut isabetiyle 2.3 üçlük sokuyordu.