Pep Guardiola: "Şu ana kadar karşılaştığım en iyi takım Liverpool"

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, ilginç açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Pep Guardiola: 'Şu ana kadar karşılaştığım en iyi takım Liverpool'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Temmuz 2020 16:26
İngiltere Premier Lig'de sezonu 2. sırada tamamlayan Manchester City'de teknik direktörü Pep Guardiola, şampiyon olan Liverpool hakkında konuştu.

İspanyol teknik adam, kariyerinde karşılaştığı en zor takımın Liverpool olduğunu itiraf etti.

Liverpool'un oyununa övgülerde bulunan Guardiola, "Kariyerimde şu ana kadar karşılaştığım en zorlayıcı rakip geçen seneki ve bu seneki Liverpool. Sana hakim olmalarına izin verirsen, seni yarı sahana kilitlerler ve kaçış izni vermezler. Savunmaya çok hızlı dönüyorlar ve stratejik olarak çok güçlüler. Oyuncuları, büyük bir zihinsel güce sahip. Klopp, nasıl mağlup edeceğimi en çok düşündüğüm rakibim." dedi.

Real Madrid'e karşı oynadığı maçların kendisini geliştirdiğini kaydeden tecrübeli teknik direktör, "Kariyerim boyunca her zaman Real Madrid'in çok güçlü bir takım olduğunu söyledim. Mourinho, Pellegrini ve diğer çalıştırıcıları ile zorlu maçlarda karşılaşmış olmam, benim daha iyi bir koç olmamı sağladı." ifadelerini kullandı.

Liverpool'un, antrenörlük kariyerinde en çok zorlandığı rakip olduğunu dile getiren Pep Guardiola, "Bana karşılaştığım en zor rakibi sorarsanız cevabım Liverpool olurdu. Liverpool, İngiltere'ye ilk geldiğimde şu anki durumundan biraz daha zayıftı ve Real Madrid onlardan daha güçlüydü. Ancak şimdiki Liverpool, antrenörlük kariyerimde karşılaştığım en zor şey." şeklinde konuştu.Tümü
TÜMÜ