Pep Guardiola kararını verdi! En az 1 sezon daha...

Pep Guardiola, UEFA'nın Manchester City'e verdiği 2 yıllık men cezasına karşı 1 yılı kalan sözleşmesini tamamlamaya karar verdi.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Pep Guardiola kararını verdi! En az 1 sezon daha...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Şubat 2020 17:10
Manchester City Menajeri Pep Guardiola, kulübün 2 yıl UEFA turnuvalarından men edilmesine karşın sözleşmesini tamamlamaya karar verdi.

The Mirror'da yer alan habere göre; Pep Guardiola, en azından 1 sezon kalan sözleşmesini tamamlayacak ve ardından bir karara varacak. Juventus ile adı anılan Pep Guardiola'nın, cezadan hemen sonra kulüpten ayrılmayı etik bulmadığı vurgulandı.

CAS, Manchester City'nin cezasını kaldırmazsa Pep Guardiola, Barcelona B'yi çalıştırdığı dönemden sonra ilk kez bir sezonu UEFA turnuvalarından uzak geçirecek.

CITY'İ BEKLEYEN TEHLİKE

Manchester City cephesi ise şu an UEFA'nın verdiği cezayı CAS'a taşımaya hazırlanıyor. CAS'ta cezayı kaldırmayı veya düşürmeyi hedefleyen Manchester City'i ise bir başka tehlike bekliyor. CAS'tan hızlıca bir cevap çıkmaz ve ceza 2020/21 ile 2021/22 sezonlarında uygulanamazsa, 1 sezon sarkacak 2022/23 sezonunda ceza çekilecek. Manchester City'nin yaşayacağı belirsiz süreç ise 3 sezona uzanacak.

 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ