Pep Guardiola istifanın eşiğinden döndü

Manchester City Menajeri Pep Guardiola'nın, 2. sezonunda görevinden ayrılmanın eşiğine geldiği ve ilginç bir olay yaşandığı ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com
Pep Guardiola istifanın eşiğinden döndü
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ekim 2019 17:16
Manchester City Menajeri Pep Guardiola'nın, 2017'nin Ağustos ayında istifanın eşiğinden döndüğü ortaya çıktı.

"Pep's City - the Making of a Superteam" (Pep'in City'si - Süper Takım Yapma) kitabında çıkan detaylara göre kulübün sahibi Khaldoon Al Mubarak, Everton maçının ardından Guardiola'yı "Bizim adamımız sensin, başkası değil. Endişelenme" diyerek ikna ediyor.

2017-2018 sezonunda sezonun 2. maçında Manchester City, 10 kişi kaldığı maçta 19 şutta sadece 1 gol atıyor ve Everton ile evinde 1-1 berabere kalıyor. Önceki sezonu kupasız kapatan ve Chelsea'nin 15 puan gerisinde kalan Guardiola da, maçın ardından kendisini ofisine kitliyor ve eşi Cristina, çocukları ya da Everton Menajeri Koeman ile görüşmüyor. Ve Başkan Khaldoon Al Mubarak, sözleriyle "devam etme" yolunda Guardiola'yı motive ediyor."ÇOK GERGİN VE ZOR ANLAR YAŞADIK"

O gün ile konuşan başkan Khaldoon, "O akşam gergin ve zor anlar yaşadık ancak bu binlerce harika aın yaşanmasını da sağladı. Çok zorlu bir iş yaparken, stres de büyüyebiliyor" dedi.

City Futbol Direktörü Txiki Begiristain da o günü anlatırken, "Khaldoon, o akşam yaptığı konuşmayla ona ne kadar güvendiğini gösterdi. Güveninin tam olduğunu ve kolay bir iş yapmadığını söyledi. Kulübün geleceği için başka bir yol görmediğini gösterdi. Bu Pep'in duyması gereken şeydi" ifadelerini kullandı.

City bu olayın ardından o sezon İngiltere'deki 3 kupayı birden kazanırken, geçen 2 yılda 6 kupanın 5'ini birden müzesine götürdü.Tümü
TÜMÜ