Pep Guardiola: ''İnsanca yaklaşım kalmamış!''

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, çok konuşulacak bir röportaja imza attı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Pep Guardiola: ''İnsanca yaklaşım kalmamış!''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Eylül 2019 15:59
The Smiths grubunun efsane gitaristlerinden Johnny Marr, The Guardian için Manchester City'nin İspanyol teknik direktörü Pep Guardiola ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Guardiola, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Premier Lig'in son 2 sezonunun şampiyonu Manchester City'nin teknik direktörü Pep Guardiola'nın sözleri;

''FUTBOLCULAR DA İNSAN, SORUNLARI OLABİLİYOR!''

Futbolcular da insandır. Onların da üzgün olduğu zamanlar olabilir. Belki eşinden boşanmıştır, belki çocuğunun sağlık sorunu vardır. Onların içlerinde neler yaşadığını insanlar her zaman bilmiyor. İnsanlar teknik direktörüm diye tüm problemleri çözeceğimi düşünüyor. Peki benim problemlerimi kim çözecek? Bazen kendi kendime 'Hadi Pep, yolun sonuna kadar gideceğiz' diyerek teselli buluyorum. Benim de diğer herkes gibi desteğe ihtiyacım olabilir. Bazen gazeteciler benim sihirbaz olduğumu ve her şeyi bildiğimi düşünüyor. Benim de sorunlarım var, korkularım var. Kötü anlarım, kötü günlerim olabiliyor. Basın için şöyleyiz: Kazanınca en üsttesin, kaybettiğinde sanki birisini öldürmüş gibisin. Bu herkes için geçerli, oyuncular için de geçerli. Saçmalık!

''HİÇ GÜVENDE DEĞİLİZ, BİZİ KORUYAN YOK''

Hiç güvende olmadığımız bir dönemdeyiz. Raheem, yetişkin bir adam. Tanınan bir insan ve bu yüzden bir şeyleri değiştirebilme gücü var. Yeni jenerasyona asla güvende olmadığımızı hatırlatmak iyi bir şey. Raheem, ırkçılık konusunda tepkisini açık bir şekilde koyarak bunu hatırlatıyor. Irkçılık her zaman oluyor ve bundan bizi koruyan yok!

''İNSANCA YAKLAŞIM KALMADI! AVRUPA'YA BAKIN''

İnsancıl yaklaşım kalmadı artık... Avrupa'da neler olduğuna bakın! İtalya'da, Britanya'da... Benim ülkem Katalonya'da neler oluyor, ona bakın! Ben bu yüzden bir yıl boyunca sarı kurdele giydim. Bizim seçilmiş başkanımızı hapise attılar. Niye attılar? Çünkü 2017 referandumda insanlardan oy istedi... Sesini duyurmak istedi. Sonuç? Raheem'in yaptığını gelecek olursak konuşarak çok iyi yapıyor. Böyle saldırıların yaşanmasına engel olmalıyız. Populist politikanın yükselişine izin veremeyiz.

''BENİM ÇOCUKLARIM SOKAKTA HİÇ OYNAYAMADI''

Barcelona'ya 70 kilometre uzaklıkta bulunan Santpedor adlı bir köyde doğdum. Babam, sıkı bir Barcelona taraftarıydı. Sürekli sokaklarda oynuyordum. Tabii orada sokaklarda trafik lambaları veya sürekli gidip gelen arabalar yoktu. Sadece annem beni yemeğe çağırdığında eve geliyordum. Geçen sezon Orta Amerika'daydım. Gittiğimiz fakir yerlerde tüm futbolcular futbol oynuyordu. Benim çocuklarım sokakta hiç futbol oynayamadılar. Barcelona'da büyüdüler. Büyük ve trafiği yoğun bir şehir. Nasıl oynayacaklar?

''ARTIK AİLEME DAHA ÇOK ZAMAN AYIRIYORUM''

Artık daha basit düşünüyorum. Her zaman bir işi daha iyi yapabileceğimi düşünürüm. Ama ailemi de düşünmem gerekiyor. Eskiden bir maç öncesi rakip analizi için 12 saatimi harcardım. Artık zamanımda daha seçiciyim. Yardımcılarım da harika çalışıyor. Benim çalışma saatimi ve baskımı üzerimden alıyorlar. İşimi çok seviyorum. Aynı zamanda eve gidip ailemle bir kadeh şarap içmeyi de seviyorum.Tümü
TÜMÜ