Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Penny: "Horace, Chicago Bulls'a karşı derin bir nefret duyuyordu"

Eski NBA süperstarı Penny Hardaway, eski takım arkadaşı Horace Grant'in Orlando Magic'e katıldıktan sonra Chicago Bulls'a karşı 'derin bir nefret' duyduğunu iddia etti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski NBA süperstarı Penny Hardaway, eski takım arkadaşı Horace Grant'in Orlando Magic'e katıldıktan sonra Chicago Bulls'a karşı 'derin bir nefret' duyduğunu iddia etti.

NBA oyuncularının genellikle eski takımlarıyla karşılaştıklarında kanıtlayacak bir şeyleri oluyor. Horace Grant, Magic'ten eski takım arkadaşı Penny'ye göre Bulls'dan nefret ediyordu.

Hardaway, Grant'in 1987'de kendisini 10. sıradan draft eden NBA takımını ne kadar fazla bir şekilde yenmek istediğini açıkladığı rekabete ışık tuttu:

"Tamamen odaklanmıştı. 'Bu adamları çok fena yenmek istiyorum' diyordu. Onları gerçekten yenmek istiyordu. Derin bir nefret duyuyordu, çünkü sözleşmesini yenilememişlerdi ve Michael'ın kendisine kişisel olarak yaptığı her şeyi düşünüyordu. Sonraki yıl bunu aklında tutması çılgıncaydı."

Grant, Bulls'un 1990-91'den sonraki ilk three-peat'inde kilit bir role sahipti. İki yönlü bir boyalı alan oyuncusu olan Grant, bu dönemde Jordan ve Scottie Pippen'ın arkasındaki üçüncü opsiyondu.