Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Pelinka: "4. sıra draft hakkı çok güçlü bir varlık"

Rob Pelinka, Los Angeles Lakers'ın yaklaşmakta olan NBA Draftında 4 numaralı seçme hakkına sahip olmalarının önemini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Rob Pelinka, Los Angeles Lakers'ın yaklaşmakta olan NBA Draftında 4 numaralı seçme hakkına sahip olmalarının önemini açıkladı.

Geçtiğimiz gece düzenlenen Draft Lotaryasında Lakers, önümüzdeki ay düzenlenecek NBA Draftında 4. sıradan seçim yapma hakkını kazanmıştı.

Pelinka, ifadesinde "Bu bizim için güçlü bir varlık. Gelecek sene çok iyi bir sezon geçirmek için taraftarlarımıza bir söz borçluyuz. Bu da bize, 4 numaradan etkili bir oyuncu seçme ya da bunu takasta son derece değerli bir varlık olarak kullanma imkanı veriyor." şeklinde konuştu.

"BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR AN"

Lakers, bu yaz LeBron James ile birlikte oynamak için maksimum kontratlı bir serbest oyuncu getirmeyi planlıyor.

Pelinka, bu draft hakkının organizasyonu potansiyel olarak değiştirebileceğini de ekledi:

"Bence bu bizim için olağanüstü bir değişim. Draftın ilk beş seçimleri, tarihe geri dönüp incelerseniz, takımları değiştirip etkileyebilir. Bu bizim için büyük bir an."