paz: ''Hatalarımızdan ders çıkarıyoruz."

Paz'ın Çin'de vermiş olduğu röportajı sizin için Türkçe'ye çevirdik.

Space Soldiers'ın WESG 2017 World Finals Grup F'te iki galibiyeti sonrasında ikinci gruplarda yerini garantiledi. Gün sonunda HLTV'nin Ahmet ''paz'' Karahoca ile yapmış olduğu röportajı Sporx Espor ekibi olarak sizler için Türkçe'ye çevirdik.

Twitter'dan gördüğümüz kadarıyla, buraya gelirken zor bir uçuş ve uzun bir yolculuk geçirdiniz, yemek sorunları yaşadınız. Çin'deki ilk günlerin zor geçti diyebilir miyiz?

Böyle düşünmüyorum, yolculuk yorucu ve zordu ama 2 günlük molamız vardı. Güzelce dinlendik. Yemekler konusundaysa, o biraz zorladı ama bir yolunu bulmaya çalışıyoruz. Sadece meyve ve benzeri şeyler yiyoruz.

Bu durum maçlarını etkiliyor mu, odaklanbiliyor musun?

Odaklanabiliyorum. Maçlarımı etkilediğini düşünmüyorum.

Senenin başlangıcına gidelim. Majörde oynadın, Legend statüsünü kazanamadınız ama çok güzel performans sergiledin, buna çok yakındın. Ve ESL Pro Lig'e katılma hakkı kazandınız. Bu sene başında hislerin nelerdi, buraya gelene kadar farklı bir seviyeye çıktığını düşünüyor musun?

Benim görüşüme göre kendimizi kesinlikle geliştirdik. Legend statüsünü kazanmaya yakındık. Her ne kadar daha iyisini yapamasak da majörde iyi bir iş çıkardık.

Ve ESL Pro Lig çok yararlı oldu çünkü uzun bir süreçte iyi takımlara karşı oynayacağız. Bu da bizim için bonus. Bazı Tier 1 turnuvaları kaçırdık ama sorun değil, neler yapabileceğimizi çözüyoruz ve hatalarımızdan ders çıkarıyoruz.

EPL hakkında nasıl hissediyorsun ve şu ana kadar takımlara karşı nasıl oynadın? İyi takımlara karşı oynarken özel bir adaptasyonun var mı, onlarla rekabet edebilecekmiş gibi mi hissediyorsun?

Bence onlarla rekabet edebiliriz, gerçekten çok iyiler ama onlarla sürekli antrenman yapıyoruz ve çoğuyla majörde oynadık. Yani bizim için onlarla oynamak normal.

Turnuva hakkında genel olarak ne hissediyorsun, hedefiniz var mı?

Bir hedef koymadık ama bana göre burada birçok şey yapabiliriz. Bence playofflarda oynamak yeterli.

İlk 2 maçınızı Isurus ve Limitless'a karşı oynadınız, 2 düşük seviyeli takım, büyük tecrübe değil ama onlara karşı 2 maçta da 11 round kaybettiniz. Bu iyi bir oyun muydu yoksa sadece yavaş mı başladınız?

İlk günümüzdü ve maçlar tek harita üzerinden oynandı. Bu yanıltıcı olabilir. Ayrıca onlar da yetenekli oyuncular, güzel vuruşları vardı. Ama mutluyum çünkü grubumuzu mağlubiyet almadan bitirdik. İleride neler olacağını göreceğiz.

 

Çeviri: Abdullah ''Deco'' İstenci

Kaynak: https://www.hltv.org/news/23050/paz-we-are-learning-from-our-mistakesSporx Anasayfasına Dön