Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Payton: "Bana sokakta gelip 'trash-talk' yapıyorlar"

NBA efsanesi Gary Payton, hayranlarının kendisine sokakta "trash-talk" yaptığını söyledi.

Haber; Sporx.com
NBA efsanesi Gary Payton, hayranlarının kendisine sokakta "trash-talk" yaptığını söyledi.

Payton, 1990lı yıllarda savunmadaki en zorlu eşleşmelerden biri olarak biliniyordu. Eski savunma üstadı, 1995-96 sezonunda bir guard olarak Yılın Savunmacısı ödülünü bile kazanmıştı.

Emekli NBA yıldızı, bunu yanında parkede rakiplerine karşı en ağır ve kalkp kıran "trash-talk"larını yapmasıyla ünlüydü.

51 yaşındaki Payton, oyun sonrası hayatında bile, hayranlarının sokakta kendisine doğru yönelirken trash-talk yaptığını anlattı:

Hoopshype'taki röportaj, şu kısmı içeriyordu:

"İnsanlar sırf 'Gary Payton'a trash-talk yaptım' diyebilmek için hiç sana rastgele sokakta gelip trash-talk yaparlar mı?

GP: Evet, birçok kişinin asıl olayı bu. Beni bir yerlerde görürler ve onlara cevap vermem için bir şeyler söylerler. Verince de, 'İşte istediğim buydu! Bu yüzden sana bir şeyler dedim! Her zaman sahada çok trash-talk yaptığını söylerler, bu yüzden bunu duymak ve her yerde yapıp yapmadığını görmek istedik!' derler. Artık birinin sırf cevap vermeniz için bunu yaptığını bir süre sonra anlıyorsunuz. Bir çok insan, bir çok hayran, sadece sizi kızdırıp kızdıramayacaklarını görmek istedikleri için bir şeyler yapıyor. Bazen, oluruna bırakıp eğlenebilirsiniz; bazen de üzerine gitmemeniz gerekli, çünkü bazı insanlar abartabiliyorlar. Ama evet, yapıyorlar."

Payton, Miami Heat ile şampiyonluk kazandığından sonraki sezon olan 2006-07 sezonundan sonra emekli olmuştu.