Paulo Fonseca: "Mert'e fırsatlar gelecek"

Roma Teknik Direktörü Paulo Fonseca, takımın genel durumu ve yeni transferler hakkında yaptığı açıklamada milli futbolcumuz Mert Çetin hakkında da konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Paulo Fonseca: 'Mert'e fırsatlar gelecek'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ağustos 2019 19:35
Roma'nın Teknik Direktörü Paulo Fonseca, Serie A'nın ilk maçından önce açıklamalarda bulundu. 
 
Kadro genişliğinden memnun olduğunu belirten Fonseca, "Takımın sezon öncesi döneminde büyüdüğünü ve geliştiğini düşünüyorum. Henüz bir sürecin başındayız ama eminim ki takımımız hazır." dedi. 
 
Bosna Hersekli forvet Dzeko'nun takımda kalmasından memnun olduğunu belirten Fonseca, "Dzeko'nun kalmasından dolayı mutlu oldum, kalacağına güveniyordum. Patrick Schick'de Dzeko için ciddi bir rekabet ortamı yaratıyor. Şu an için o da bizimle, antrenman yapıyor ve maça çıkabilecek durumda" ifadelerini kullandı. 
 
Birçok opsiyonunun olduğunu belirten Portekizli teknik direktör, "Bazı oyuncuların adapte olaması için zamana ihtiyacı olsa da, orta saha'da  birçok kez baş ağrısı yaşayacağım çünkü o mevkide 4 harika oyuncum var. Veretout fiziksel olarak biraz geride, seçmek zor olacak. Cristante harika bir sezon öncesi geçirdi ve oranın sahibi olarak başlayacak." dedi ve gelecek maçtaki 11'i hakkında ipucu vermiş oldu. 
 
Yeni gelenlerin içerisinde geç katılanların olduğunu vurgulayan Paulo Fonseca, "Pellegrini ve Diawara biraz geç katıldı ama kısa sürede adapte oldular. Mert Çetin'e bu sezon içerisinde kendisini göstermesi için fırsatlar gelecek. Onun potansiyeline inanıyoruz. Gelecek için, potansiyeli için transfer ettiğimiz bir oyuncu." ifadeleri ile sözlerini noktaladı. 
 
1 Temmuz 2019'da Roma'nın başına gelen Fonseca, daha önce Shakhtar Donetsk, Braga, Paços Ferreira, Porto gibi takımları da çalıştırmıştı. 
 


Tümü
TÜMÜ