Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Parish: "Jordan G.O.A.T. değil, büyük takımları yenemedi"

Hall of Fame oyuncu Robert Parish, Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın "büyük takımları yenmediği için" tüm zamanların en iyi oyuncusu olmadığını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Hall of Fame oyuncu Robert Parish, Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın "büyük takımları yenmediği için" tüm zamanların en iyi oyuncusu olmadığını söyledi.

Parish bir röportajda Jordan hakkında konuştu ve MJ'nin neslinin en iyi oyuncusu olmasına rağmen, "güçlü bir rakibi yenemediğinden ötürü" kendisine G.O.A.T statüsü verilemeyeceğini açıkladı:

"Şimdi beni yanlış anlamayın. Michael kendi döneminde harikaydı. Ama tüm zamanların en iyisi mi?... Bana göre Michael büyük takımları yenemedi. Şimdi şunu bir düşünün: Larry (Bird), Kevin (McHale) ve ben en parlak dönemimizdeyken, bizi yenememişti. Joe Dumars ve Isiah (Thomas) yaşlanana kadar, Pistons'ı geçememişti. Lakers'ı en iyi dönemlerinde yenememişti. Phoenix'i yendiğinde ise, onlarda sadece bir tane Hall of Fame oyuncu (Charles Barkley) vardı."

Parish'e G.O.A.T.'un kim olduğunu düşündüğü sorulduğunda ise, üç oyuncuyu söyledi: Wilt Chamberlain, Bill Russell ve Kareem Abdul-Jabbar.

Parish 1996-97 sezonunda Jordan'a katılmış ve beraber bir şampiyonluk yüzüğü kazanmışlardı.