Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Parish: "Bird, Jordan ve Magic gibi bir lider değildi"

Eski NBA oyuncusu Robert Parish, Michael Jordan, Magic Johnson ve Larry Bird gibi üç efsane arasındaki farkı açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski NBA oyuncusu Robert Parish, Michael Jordan, Magic Johnson ve Larry Bird gibi üç efsane arasındaki farkı açıkladı.

Parish, kariyerinde basketbol tarihinin üç efsane ismi Bird, Jordan ve Magic ile beraber ve karşılıklı oynama şansı buldu. Kariyerinin farklı aşamalarında Bird ve Jordan ile oynamış olan Parish, en verimli döneminde Bird ve Kevin McHale ile Boston'la bir "Big 3" oluşturmuştu ve kariyerini 1997 yılında Chicago Bulls ile tamamlamıştı.

ESPN'den Jackie MacMullan ile konuşan Parish, etkin günlerinde Bird, Jordan ve Magic'ten gördüğü liderlikleri karşılaştırdı:

"Larry'yi Magic ve Jordan'dan ayıran şey, onlar gibi sizle yüz göz olan bir lider olmamasıydı. Bize çok fazla saygı duyuyordu. Eğer iyi bir gece geçirmediyseniz, sizi cesaretlendirmeye ya da hiçbir şey söylememeye daha meyilliydi. Ama Magic ve Jordan her türlü üzerinize gelirdi."