Paintball, Atıcılık ve Avcılık Federasyonundan ayrıldı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman: "Paintball, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonuna bağlandı. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu onlar için çok daha uygun bir yuva. Daha sağlıklı yapılanıp, ileride iyi bir federasyon olacaklarını düşünüyorum."

Haber; AA
Abone Ol
Paintball, Atıcılık ve Avcılık Federasyonundan ayrıldı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Ocak 2018 15:21
Paintball branşı, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu bünyesinden çıkarıldı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, yaptığı açıklamada, paintball branşının Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonuna bağlandığını bildirdi.

Arman, olimpik bir federasyon olduklarına dikkati çekerek, "Bu nedenle atıcılıkla daha yoğun ilgilenmek istedik. Genel kurulda ayrılık kararı oy birliğiyle kabul edilmişti. Bakanlık onayı da çıktı. Paintball, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonuna bağlandı." diye konuştu.

Bu ayrılığın doğru bir karar olduğunu belirten Arman, şu ifadeleri kullandı:

"Paintball bizim federasyonun çatısı altında bir gelişim gösteremedi. Bu branşta 250-300 civarında aktif lisanslı sporcu var. Orada çok daha rahat gelişebileceğini tahmin ediyorum. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu onlar için çok daha uygun bir yuva. Daha sağlıklı yapılanıp, ileride iyi bir federasyon olacaklarını düşünüyorum."


Sonuçlanan Transferler
Tümü
TÜMÜ