Özleten Galibiyet!

Vodafone Freezone Şampiyonlık Ligi'nde 4. haftanın 2. gününde YouhtCREW ve Team Aurora karşı karşıya geldi. Team Aurora dün aldığı galibiyetle birlikte 5 galibiyete ve 5 mağlubiyete sahip, YouthCREW ise 3 galibiyet ve 7 mağlubiyete sahip. YouhtCREW'in artık kendini toparlaması için galibiyete ihtiyacı var.


Analiz masasında "Koridoru kim kazanır?"oylamasını Naru önde kapattı. Bu üstün yüzde de dün oynadığı Corki oyunun da bir etkisi var.


Seçim ve yasaklama ekranında daha iyi bir takım kompoziyonu kuran YouthCREW oldu. Bu kompozisyonu ne şekilde ve nasıl kullanacaklar? İşte seçim ve yasaklama ekranı;


"Maçı kim kazanır?"oylamasında %62.8 ile üstün gelen taraf Team Aurora oldu.


 Maçın başlamasının ile birlikte oyunun ilk dakikalarında alt koridara kule altına baskın atan Mojito gereksiz agresiflik sonucu ilk kanı verdi. Team Aurora tarafından ilk kanı alan isim Farfetch oldu. Farfetch alt koridordaki baskında güzel sersemletmesi sayesinde 2'de 2 aldı.

YouthCREW ilk kule kanını alan takım oldu. Alt kuledeki baskının ödülünü alan YouthCREW bu avantajı dağ ejderi ile taçlandırdı.

Team Aurora takımı ise üst koridoru indirdikten sonra vadinin alametinide hanesine yazdırdı.

20. dakikada orta koridorda çıkan takım savaşını Team Aurora kazandı. Bu avantajı baronu almak için kullanan Team Aurora baronu hanesine yazdıramadı.

Ardından görüş avantajını eline alıp YouthCREW baronu düşürmeye çalıştı ve bunu başaramadı. İki takımda birbirlerine rahat bir şekilde vermemeye kararlı.,

YouthCREW 2. Kez baron denemesinden sonra baronu hanesine yazdırmayı başardı. Team Aurora'nın baron pitini kapatması ile 3 skor alan ve 2 skor veren Team Aurora oldu.

Baron güçlendirmesi ile birlikte bütün dış kuleleri ve alt koridordan inhibitörü indiren taraf YouthCREW oldu. Ardından üst koridora rotaston yapan YouthCREW inhibitörü ve kuleyide düşürmeyi başardı.

Vadiye inen 2. Baron oyunun son düdüğü olacak gibi görünüyor. İki takımda görüğü eline alıp baronu düşürmeyi istiyor.

Bunu başaran takım YouthCREW oldu. Baron güçlendirmesi ile birlikte rahat bir şekilde galiyeti hak etti. YouthCREW 35. Dakikada galibiyete ulaştı.


Sporx Anasayfasına Dön